Nogometaši Gorice so se naslova prvaka veselili tudi leta 2005. Foto:
Thomas Hässler
Thomas Hässler je bil evropski in svetovni prvak z izbrano vrsto Nemčije. Foto: EPA

.
Drugo mesto je osvojila Olimpija, ki je za Bežigradom s 3:0 premagala Primorje, tretjega pa sedemkratni zaporedni prvaki Mariborčani, potem ko so z 1:2 izgubili na gostovanju proti Muri.

Gorica je zmagala z goloma Šturma v 46. minuti in Težačkega devet minut pred koncem. Mariborčani so prav v zadnjem krogu izgubili prvo mesto na lestvici. Brezič je v zadnji minuti prvega dela dosegel vodilni zadetek v Fazaneriji, v 66. minuti je izenačil Jeličić, ki je tudi podal pri odločilnem golu Radosavljevića v zadnji minuti.

1954
Češki atlet Emil Zatopek je pretekel 5.000 m v času novega svetovnega rekorda (13:57,2).

1966
Rodil se je nemški nogometaš Thomas Hässler. Največja uspeha je dosegel z nemško reprezentanco. Leta 1990 je v Italiji postal svetovni prvak, šest let kasneje v Angliji pa tudi evropski. Na 101. tekmi za elf je zabil 11 golov. Znan je bil po sijajnem izvajanju prostih strelov.

Kariero je začel pri Kölnu (1984-90), potem pa se je preizkusil tudi v Italiji. Najprej je igral za Juventus (1990-91), nato pa še za Romo (1991-94). V Bundesligi je igral še za Karlsruhe (1994-98), Borussio iz Dortmunda (1998-99) in 1860 München (1999-2003). Kariero je končal pri Salzburgu (2003-04).

1976
Rodil se je košarkar Radoslav Nesterovič. Začel je pri Slovanu, kamor ga je pripeljal trener Vojko Herksel. Najprej se je moral dokazati na evropski sceni. Igral je za beograjski Partizan in grški Paok, potem pa se je vrnil v Slovenijo, kjer je nosil dres Slovana in Olimpije.

Pri zmajih se ni naigral, saj se je v sezoni 1996/97 znašel v nemilosti strokovnega vodstva. Povsem drugačna zgodba se je zgodila v Bologni, kjer je zablestel. S Kinderjem je leta 1998 zmagal v Evroligi in postal italijanski prvak. Leto kasneje je Kinder izgubil finale Evrolige proti Žalgirisu. Še pred koncem sezone je odšel v Ligo NBA k Minnesoti, ki ga je na NBA-naboru izbrala kot sedemnajstega.

V štirih sezonah pri Volkovih je postal eden od nosilcev igre in trener Gregg Popovich ga je zvabil v San Antonio. V prvi sezoni so bili v polfinalu Zahodne konference boljši LA Lakersi, leta 2005 pa sta Rašo in njegov soigralec Beno Udrih postala prva Slovenca z naslovom prvaka. San Antonio je v napeti finalni seriji premagal Detroit s 4:3 v zmagah. Leta 2006 se je Rašo preselil v Toronto, v sezoni 2008/09 je igral za Indiano, po še eni sezoni pri Torontu, pa se je vrnil v Evropo. Sezono 2010/11 je odigral za Olympiacos.

1979
Nottingham Forrest je v finalu Pokala državnih prvakov v Münchnu ugnal Malmö z 1:0. Zadel je Francis v 45. minuti.

1980
Rodil se je angleški nogometaš Steven Gerrard. Kapetan Liverpoola je v klubu že od leta 1989, v Premier ligi je debitiral novembra 1998 proti Blackburnu. 25. maja 2005 je z glavo znižal na 1:3 proti Milanu v finalu Lige prvakov. Liverpool je uspel izenačiti, po enajstmetrovkah pa je tudi osvojil najbolj prestižno evropsko lovoriko. Leta 2001 so redsi zmagali tudi v Pokalu Uefa, v finalu so v Dortmundu ugnali Alaves s 5:4 po podaljšku.

1993
SCT Olimpija je v 32. krogu 1. slovenske nogometne lige ugnala ISS Železničar z 10:1 (6:1) in dva kroga pred koncem postala državni prvak. Najboljši strelec in igralec srečanja je bil Samir Zulič, ki je dosegel tri zadetke in poleg tega zadel še prečko.

2000
Argentinec Gabriel Batistuta je s podpisom triletne pogodbe z AS Romo postal najbolje plačani nogometaš na svetu. Rimljani so Fiorentini za prestop plačali 33 milijonov dolarjev. Batigol je zablestel v večnem mestu že v prvi sezoni, ko je Romo popeljal do "scudetta".

2001
Košarkarji Uniona Olimpije so na tretji tekmi finala slovenske košarkarske lige premagali Krko Telekom z 90:74. Zmaji so z izidom 3:0 v zmagah devetič postali slovenski državni prvaki. Gostitelji so pred 3.500 gledalci v Tivoliju pobegnili v zadnji četrtini, blestela sta Emilio Kovačič (19 točk) in Sani Bečirovič (16 točk), pri gostih sta Bennett Davison in Saša Dončič prispevala po 16 točk.

2002
Italijanska smučarska tekačica Stefania Belmondo je končala kariero. V dolgi in uspešni karieri je osvojila devet olimpijskih medalj, dve na igrah v Salt Lake Cityju.

2004
V Milanu se je po skoraj 3.500 kilometrih končala 87. kolesarska Dirka po Italiji. Presenetljivo je slavil Damiano Cunego, ki je v slogu izkušenih šampionov premagal vse tekmece na čelu z moštvenim kolegom ter branilcem naslova Gilbertom Simonijem. V zgodovino slovenskega kolesarstva se je vpisal Tadej Valjavec, ki je z 9. mestom v skupnem seštevku dosegel najboljšo slovensko uvrstitev na tej prestižni dirki.