Florence Griffith Joyner je bila glavna zvezda atletskih tekmovanj v Seulu. Foto: EPA
Andrej Ševčenko
Andrej Ševčenko je blestel v dresu Milana. Foto: EPA
Marcelo Salas
Marcelo Salas je z dvema goloma dotolkel Mariborčane. Foto: EPA
Aitor Gonzalez
Aitor Gonzalez je zadnji dan v Madridu preobrnil potek Vuelte in slavil skupno zmago. Foto: EPA

Najprej je v polfinalu za 15 stotink izboljšala rekord Marite Koch (21,71). V večernem finalu je deklasirala tekmice s časom 21,34. Od takrat se nobena tekmovalka ni niti približala temu svetovnemu rekordu. Septembra 1998 je Florence Griffith Joyner umrla zaradi epilepsije.

1956
Rodil se je britanski atlet Sebastian Coe. V osemdesetih let je bil najboljši tekač na srednje proge na svetu. Na olimpijskih igrah leta 1980 v Moskvi in leta 1984 v Los Angelesu je v teku na 1.500 metrov osvojil zlato kolajno. Postavil je osem svetovnih rekordov, leta 1981 je v Firencah 800 metrov pretekel v času 1:41,73. Ta rekord je veljal vse do avgusta 1997, ko ga je izboljšal Wilson Kipketer (1:41,11). Sedaj se Coe ukvarja s politiko, zelo pa je pripomogel k temu, da je London dobil organizacijo olimpijskih iger leta 2012.

1976
Rodil se je ukrajinski nogometaš Andrej Ševčenko. Njegov strmi vzpon se je začel pri Dinamu iz Kijeva, ki ga je vodil Valerij Lobanovski. Leta 1999 je Dinamo prav z zadetkoma Ševčenka izločil Real iz Madrida v četrtfinalu Lige prvakov (1:1 in 2:0). V polfinalu je nesrečno izgubil proti Bayernu iz Münchna (3:3 in 0:1).

Poleti 1999 je Ševčenko za 26 milijonov ameriških dolarjev prestopil k Milanu. V sezonah 1999/00 in 2003/04 je bil najboljši strelec Serie A. Milan je leta 2004 osvojil naslov italijanskega prvaka, maja 2003 pa so se rdeče-črni veselili zmage v Ligi prvakov. Odločilni strel z bele točke je v Manchestru proti Juventusu izvedel prav Ševčenko. Leta 2004 je bil izbran tudi za evropskega nogometaša leta. Po dokaj neuspešni dveletni avanturi pri Chelseaju se je pred začetkom sezone 2008/09 vrnil k Milanu, nato pa se je vrnil v Kijev. Po evropskem prvenstvu na Poljskem in v Ukrajini je končal kariero.

1981
Rodil se je beloruski rokometaš Sergej Rutenka. Kariero je začel pri Arkatronu iz Minska. V Sloveniji je bil najprej član Gorenja iz Velenja, od leta 2001 pa je branil barve Celja Pivovarne Laško.

Z izjemnimi predstavami je v Ligi prvakov v sezoni 2003/04 je Celjanom utrl pot do končne zmage. Poleti 2005 je prestopil k Ciudad Realu. S Španci se je v sezoni 2005/06 osvojil Ligo prvakov. Leta 2004 je pridobil tudi slovensko državljanstvo, tri leta kasneje pa še špansko.

1995
Najboljši grški košarkar vseh časov Nikos Galis je končal kariero. Najboljši strelec evropskih prvenstev je bil v letih 1983, 1987, 1989 in 1991. Leta 1987 je na EP-ju v Grčiji na tekmo dosegal povprečno kar 37 točk in svojo reprezentanco popeljal do zlata.

1999
Nogometaši Lazia so v 3. krogu Lige prvakov premagali Maribor Teatanic s 4:0. Barka vijoličastih se je pred 38.000 gledalci na rimskem Olimpicu začeli potapljati v 20. minuti, ko je sodnik Batista iz Portugalske izklučil branilca Gerija Čipija. Kljub močnemu pritisku proti vratom odličnega Marka Simeunoviča Laziu do 60. minute ni uspelo zatresti mreže. Najprej je zadel Simone Inzaghi, le dve minuti zatem pa še Sergio Conceicao. Gladko zmago sinjemodrih je potrdil Marcelo Salas v 71. in 76. minuti.

2002
Španec Aitor Gonzalez je dobil kolesarsko Dirko po Španiji. Zmago si je zagotovil z najboljšim časom v zadnji etapi, 41,5 kilometra dolgem kronometru, ki se je končal na stadionu Reala Santiagu Bernabeuu v Madridu. Gonzalez je bil v "uri resnice", ki je tokrat odločila zmagovalca, za minuto in 23 sekund hitrejši od rojaka Angela Casera. Vodilni pred zadnjo etapo, še en Španec Roberto Heras, si je nabral tri minute in 22 sekund zaostanka, tako da je moral zlato majico prepustiti Gonzalezu, pred katerim je imel po 20 etapah minuto in osem sekund prednosti. Tadej Valjavec je Vuelto končal na 18. mestu, za Gonzalezom je zaostal 23 minut in 11 sekund.

2005
Nogometaši Domžal so na povratni tekmi 1. kroga Pokala Uefa spravili na kolena Stuttgart (1:0), ki pa je vendarle napredoval z 2:1. Edini zadetek je v 16. minuti dosegel Dalibor Stevanovič, ki je izkoristil podajo Ermina Rakoviča in s petih metrov premagal Tima Hildebranda.