Irma Kapidžič je Vasasu nasula kar 13 golov. Foto:
Srečko Katanec
Srečko Katanec je dosegel odločilni gol na prijateljski tekmi proti Madžarom. Foto: RTV SLO
Ludovic Giuly
Ludovic Giuly je pokopal madridski Real. Foto: EPA

Na prvem srečanju v Ljubljani je bilo 21:17. Ljubljančanke so dosegle največji uspeh v zgodovini kluba. Gostiteljice so prevzele pobude in povedle s 5:2, tik pred odmorom je bilo celo 14:8. Ob polčasu je bila razlika štiri gole.

Trener Pavel Čumakov je ob odmoru povzdignil glas, njegove varovanke pa so po odmoru zaigrale kot prerojene, v 39. minuti so izenačile na 16:16. V naslednjih minutah so Madžarke ponovno ušle na 19:17, ko pa je Anja Frešer v 44. minuti dosegla 18. gol za svoje moštvo, so Ljubljančanke lažje zadihale, saj je to pomenilo, da morajo gostiteljice zaradi pravila o doseženih zadetkih v gosteh zmagati s petimi goli razlike.

V končnici je bilo še enkrat tesno. Vasas je v 53. minuti vodil s 23:20 ter minuto kasneje s 24:21. Takrat pa se je zbudila Martonova, z dvema hitrima goloma znižala na gol, Kapidžičeva je izenačila, prav na koncu pa je bila dvakrat uspešna še Dolgunova in slavje ljubljanskih rokometašic in njihovih navijačev v Budimpešti je bilo popolno. Junakinja povratne tekme je bila Irma Kapidžič, ki je zabila kar 13 golov, petkrat je bila natančna tudi s sedmih metrov.

1896
V Atenah so se začele prve olimpijske igre moderne dobe. Na prvih igrah moderne dobe so tekmovali samo moški. Nastopalo je 311 športnikov iz 14 držav. Največ predstavnikov so imeli Grki (230), Nemci in Francozi. Ameriški tekmovalec v troskoku James Connolly se je vpisal v zgodovino, saj je postal prvi olimpijski zmagovalec.

1970
Rodil se je nemški hokejski vratar Olaf Kölzig. Na naboru igralcev v Ligi NHL so ga leta 1989 izbrali Washington Capitalsi. V sezoni 1989/90 je dobil prvo priložnost, potem pa je do leta 1995 branil v nižjih ameriških ligah. Od sezone 1996/97 je bil Kölzig prvi vratar Capitalsov. Blestel je v končnici leta 1998, ko se je Washington prebil vse do finala. Stanleyjevega pokala niso uspeli osvojiti, saj jih je Detroit premagal kar s 4:0. Kölzig je branil za nemško reprezentanco na olimpijskih igrah v Naganu leta 1998.

1993
Čeh Jan Železny je v Pietersburgu v Južni Afriki postavil nov svetovni rekord v metu kopja (95,54 m), kar je bilo za 408 cm bolje od starega rekorda, ki ga je imel Britanec Steve Backley.

1994
V prijateljskem nogometnem srečanju v Szombathelyju je reprezentanca Slovenije premagala Madžarsko z 1:0 (1:0). Edini zadetek je v 26. minuti dosegel Srečko Katanec. S prostega strela presenetil vratarja Vegha.

2004
V Ligi prvakov sta izpadla dva favorita. Monaco je s 3:1 presenetljivo izločil madridski Real, Chelsea pa je bil v gosteh boljši od Arsenala z 2:1.

2008
Simon Špilak je kolesarsko klasiko, Dirko po Flandriji, končal na 9. mestu, kar je najboljša slovenska uvrstitev na tej izjemno cenjeni dirki.