Mladen Rudonja je svoj edini zadetek v dresu slovenske reprezentance dosegel v Bukarešti. Foto: RTV SLO
Bernard Hinault
Bernard Hinault je na Touru zmagal petkrat, od njegove zmage leta 1985 Francozi čakajo na novega skupnega zmagovalca.
Nejc Pečnik
Nejc Pečnik je v Moskvi obdržal Slovence v igri. Foto: MC NZS.si/Taka

Prvo tekmo dodatnih kvalifikacij v Ljubljani so Slovenci dobili z 2:1. Na povratni tekmi je svoj edini zadetek v reprezentančnem dresu zabil Mladen Rudonja, ki je v 55. minuti izkoristil podajo Džonija Novaka. Deset minut kasneje je s strelom od daleč izenačil Cosmin Contra. Romuni niso uspeli doseči še drugega gola in Slovenija se je uvrstila na SP 2002, ki je potekalo v Južni Koreji in na Japonskem.

1954
Rodil se je francoski kolesar Bernard Hinault. Na Dirki po Franciji je zmagal kar petkrat (1978, 1979, 1981, 1982 in 1985). Na Touru je dobil 28 etap, od tega je bilo 13 kronometrov. Na Dirki po Italiji je bil najboljši trikrat (1980, 1982 in 1985) na španski Vuelti pa dvakrat (1978 in 1983). Je edini kolesar, ki je dobil vse tri največje dirke na svetu več kot enkrat. Leta 1986 je na Touru pomagal moštvenemu kolegu pri ekipi La Vie Claire Američanu Gregu LeMondu do skupne zmage. Hinault je končal na 2. mestu in sklenil kariero. Francozi že vse od leta 1985 čakajo na zmagovalca Toura.

1979
Rodil se je eden najboljših slovenskih balinarjev Damjan Sofronievski. Leta 2001 je v Kranju postal svetovni članski prvak v natančnem zbijanju. V isti disciplini je bil leta 2004 v italijanskem Chivassu tudi evropski prvak.

1992
Umrl je avstrijski nogometaš in trener Ernst Happel. Za avstrijsko reprezentanco je odigral 51 tekem in se veselil 3. mesta na svetovnem prvenstvu v Švici leta 1954. 14 let je igral za dunajski Rapid, sedemkrat je osvojil naslov avstrijskega prvaka. Trenersko kariero je začel na Nizozemskem pri Den Haagu. Med letoma 1981 in 1987 je poskrbel za preporod Hamburga, ki je bil leta 1982 in 1983 nemški prvak. Leta 1983 je Hamburg v finalu Pokala državnih prvakov z 1:0 premagal Juventus. Happel je edini trener poleg Ottmarja Hitzfelda, ki je osvojil evropski naslov z dvema različnima kluboma. Leta 1992 je prevzel avstrijsko reprezentanco, novembra istega leta pa je umrl zaradi raka. Dunajski stadion Prater so preimenovali v Ernst Happel stadion.

2001
Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu Evrolige v skupini B premagali nemško ekipo Skyliners Frankfurt z 81:55. Tunji Awojobi je dosegel 17 točk za varovance Zmaga Sagadina.

2005
Kolesarska zveza Slovenije je potrdila Martina Hvastijo za selektorja slovenske kolesarske reprezentance.

2009
Slovenska nogometna reprezentanca je na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Moskvi izgubila proti Rusiji z 2:1. Gol za Slovenijo je v 87. minuti dosegel Nejc Pečnik. Slovenija se je štiri dni kasneje z zmago na povratni tekmi v Mariboru (1:0) priborila nastop v Južnoafriški republiki.