Tina Maze je v Santa Caterini deklasirala tekmice. Foto: EPA
Adrian Mutu
Adrian Mutu je nosilec igre v Firencah. Foto: Reuters

Tretja je bila še ena Kanadčanka Allison Forsyth. Črnjanka, ki je le dva tedna pred tem slavila v St. Moritzu, je bila najhitrejša že v prvi vožnji. Avstrijka Nicole Hosp je zaostajala dve stotinki, njena rojakinja Michaela Kirchgasser (štartna številka 35) pa 44. V drugi vožnji so številne tekmovalke v spodnjem delu proge delale velike napake. Tina je kritični del odvozila z glavo in še povečala prednost pred tekmicami.

1934
Rodil se je francoski kolesar Jacques Anquetil. Leta 1957 je v svojem prvem nastopu na Dirki po Franciji vse tekmece prehitel za 15 minut. Tour je dobil še štirikrat (1961-64). Na Dirki po Italiji je zmagal leta 1960 in 1964, na Dirki po Španiji pa leta 1963. Blestel je predvsem na kronometrih. Kariero je končal leta 1969. Umrl je leta 1987.

1958
Bobby Fisher je pri vsega 14 letih postal ameriški prvak v šahu.

1979
Rodil se je romunski nogometaš Adrian Mutu, ki je igral za nekatere velike klube, kot so Inter, Parma, Chelsea in Juventus. Od leta 2011 igra za Ceseno.

1994
Šved Fredrik Nyberg je dobil veleslalom za svetovni pokal v Kranjski Gori. Po prvi vožnji je bil šesti, v drugo pa je deklaisral vse tekmece. Drugi je bil Italijan Matteo Belfrond, kar je bil njegov največji uspeh v karieri, tretji pa Nemec Tobias Barnerssoi. Mitja Kunc je z najboljšim časom druge vožnje zasedel 5. mesto.

1998
Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. krogu drugega dela Evrolige v skupini G visoko premagali Barcelono z 92:60. John Taylor je dosegel 16 točk, Dušan Hauptman pa 15, medtem ko je bil pri gostih razpoložen le Aleksander Djordjević (20 točk).

2006
Dalibor Stevanovič je debitiral v dresu Reala Sociedada. Na tekmi španskega prvenstva je igral 35 minut, vendar ni mogel preprečiti poraza v Vigu. Celta je slavila z 1:0.