Po nepozabni tekmi na mundialu v Mehiki se je bilo kar težko odločiti, kateri gol argentinskega virtuoza je bil bolj čudežen. Pred 115.000 gledalci na razprodani Azteci je v 51. minuti Maradona z roko potisnil žogo prek vratarja Petra Shiltona, sodnik Ali Bennaceur iz Tunizije pa je zadetek priznal. Tri minute pozneje je Maradona dosegel najlepši zadetek v zgodovini prvenstev. Žogo je sprejel na svoji polovici, osmešil celotno obrambo Angležev, preigral še Shiltona in žogo potisnil v mrežo. 10 minut pred koncem je prvi strelec prvenstva Gary Lineker znižal izid.

1947
Rodil se je Pete Maravich. Kot najboljšega košarkarja študentske lige (še vedno je najboljši strelec v zgodovini NCAA-ja!) ga je leta 1970 na naboru izbrala Atlanta in začela se je še njegova sijajna kariera v Ligi NBA, kjer je predvsem pri Jazzerjih blestel z raznovrstno igro. V 10 NBA-sezonah je Maravich dosegel 15.948 točk oziroma 24,2 na tekmo. Osebni rekord je z 68 točkami proti New Yorku dosegel leta 1977. Maravich je umrl 5. januarja 1988, ko mu je pri le 40 letih odpovedalo srce.

1989
V starosti 56 let je umrl ameriški atlet Lee Quincy Calhoun, olimpijski prvak v teku na 110 metrov z ovirami v letih 1956 in 1960. Na visokih ovirah je dvakrat zapored olimpijsko zmago slavil le še Roger Kingdom (1984, 1988).

1994
Houston je v odločilni tekmi finala košarkarske Lige NBA premagal New York z 90:84 in prvič osvojil šampionski prstan. Hakeem Olajuwon, ki je na sedmi tekmi dosegel 25 točk, 10 skokov in 7 podaj, je bil izbran za najboljšega igralca finalne serije.

1995
Košarkarji Hrvaške so na evropskem prvenstvu v Atenah v predtekmovalni skupini B premagali Slovenijo z 91:83.

1999
Številka ena ženskega tenisa, Švicarka Martina Hingis, je v Wimbledonu izgubila proti 129. igralki sveta Jeleni Dokić s 6:2 in 6:0. Nikoli prej se ni zgodilo, da bi igralka, ki je tako nizko na teniški lestvici, na turnirju za grand slam premagala prvo nosilko.

2000
Alpinist Davo Karničar je predstavil drzen projekt, ki mu je res uspel: smučanje z vrha najvišje gore na svetu Mt. Everesta.

2001
20-letni Sašo Ožbolt je podpisal pogodbo s košarkarji Uniona Olimpije, tivolski klub pa je predstavil še eno okrepitev: iz Grčije se je vrnil (takrat še kot igralec) Jure Zdovc.