Najbolj komentirane novice zadnjih dveh dni - Šport

Šport

Foto/video: Po 20 letih nogometnemu svetu znova vlada Francija
Nogometni prestol so drugič zasedli Francozi. V zanimivem finalu svetovnega prvenstva v Rusiji so bili na moskovskih Lužnikih s 4:2 boljši od Hrvaške. Francija je na svetovnem vrhu nasledila Nemčijo.

Šport

"Kockasti" Zagreb: Srebrne "vatrene" pričakalo več kot pol milijona ljudi
Hrvaška kljub porazu v finalu SP-ja še naprej uživa v nogometni evforiji. Na sprejemu na osrednjem zagrebškem trgu in okolici se je zbralo okoli 550.000 privržencev.
388

Šport

V "severnem peklu" najboljši Degenkolb, odličen tudi Roglič
Nemec John Degenkolb je zmagal na deveti etapi 105. Dirke po Franciji, ki je prinesla kolesarsko klasiko – "severni pekel" odsekov, tlakovanih z granitnimi kockami, in zaključek v kultnem Roubaixu.
314

Šport

Hrvate bolita prva francoska gola, ki delita tudi nogometni svet
Hrvaški nogometaši, selektor in mediji se po porazu v finalu svetovnega prvenstva glasno pritožujejo nad upravičenostjo prvih dveh golov Francije.
284

Šport

SP 2018: Pet ključnih dvobojev finala Francija - Hrvaška
Po 63 tekmah in mesecu dni je napočil čas, da svet dobi novega prvaka v nogometu. Ob 17.00 na stadionu Lužniki v Moskvi se bosta za nesmrtnost v svetu športa pomerili Francija in Hrvaška.
204

Šport

Žalostni, a ponosni: "Ko si tako blizu in ti ne uspe, ni lahko"
"Majhna država, velike sanje," je pisalo na avtobusu hrvaške reprezentance med svetovnim prvenstvom. Spisala je neverjetno zgodbo, dosanjala finale, kjer pa je bila močnejša Francija (4:2).
154

Šport

Đoković zmlel izčrpanega Andersona za četrti naslov na sveti travi
Novak Đoković se je vrnil v svetovni vrh. V finalu Wimbledona je ugnal "maratonca" Kevina Andersona s 6:2, 6:2 in 7:6.
153

Šport

Đoković po vrnitvi na vrh: Pred dvema letoma sem se zaletel v zid
Ko je junija 2016 dopolnil karierni grand slam z zmago na Roland Garrosu, se je zdelo, da nihče ne more ustaviti Novaka Đokovića.
53

Šport

Roglič pred Alpami: Glavni cilj ostaja dobra uvrstitev Kruijswijka
V torek se na Dirki po Franciji začenja tridnevni pekel v Alpah. Favoriti za skupno zmago bodo na 10. etapi prvič na veliki preizkušnji.
52

Šport

Ronaldo: Nogometaši v mojih letih odidejo raje v Katar ali na Kitajsko
Cristiano Ronaldo je poskrbel za evforijo v Torinu. Po uspešno opravljenem zdravniškem pregledu se je že predstavil novim soigralcem in navijačem Juventusa.
50

Šport

Kako so v slačilnici Francije proslavljali svetovni prvaki?
Francija si je v Moskvi prišila drugo zvezdico za naslov svetovnega prvaka v nogometu.
41

Šport

Rekordi Rusije 2018: 11-m, avtogoli in Mbappe kot prvi po Peleju
Svetovno prvenstvo v Rusiji je končano, nogometaši so na 64 tekmah izenačili ali popravili kar nekaj statistik predhodnih mundialov.
34

Šport

Sampaolija pregovorili k odstopu z mesta selektorja Argentine
Po dveh tednih zakulisnih pregovarjanj in prepričevanj, kako se ogniti astronomski odpravnini, sta argentinska nogometna zveza (Afa) in Jorge Sampaoli dosegla dogovor o ločitvi.
33

Šport

Vodonoša si lahko zdaj z užitkom odpre šampanjec
Kar ni uspelo Napoleonu, je uspelo nogometnemu napoleonu.
32

Šport

Več kot 300.000 ljudi na Elizejskih poljanah pozdravilo svetovne prvake
Francija je na nogah. V soboto je bil državni praznik – padec Bastilje, v nedeljo so galski petelini postali svetovni prvaki, danes pa so na Elizejske poljane drugič prinesli prestižni pokal.
30

Šport

Hazard po osvojitvi brona pripravljen za prestop v Real?
V Bruslju bodo že danes, v nedeljo, priredili navijaški sprejem za bronaste rdeče vrage, ki so navdušili, a je ostal priokus, da so bili čisto blizu velikemu finalu svetovnega prvenstva.
29

Šport

Olimpija po preobrat v Baku tudi s kapetanom Ilićem
V sredo ob 19.00 v Azerbajdžanu čaka Olimpijo povratna tekma prvega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov proti Qarabagu, ki je bil v Stožicah prejšnji teden boljši z 1:0.
25

Šport

Felipe Santos novi Brazilec v Ljudskem vrtu
V Ljudski vrt je prišel nov Brazilec. Felipe Silva Correia dos Santos je v spomladanskem delu prejšnje sezone ob prvem prihodu v Evropo nosil majico Ankarana.
24

Šport

Isaiah Thomas bo naslednje leto igral v Denverju
Denver Nuggetsi so podpisali enoletno pogodbo z Isaiahom Thomasom. 29-letni košarkar je bil nazadnje član Los Angeles Lakersov, predtem pa je odlično igral za Boston Celticse.
23

Šport

Žoga je okrogla: Kakšna je vaša idealna enajsterica?
Svetovnega prvenstva v Rusiji je konec in črto pod njim so potegnili tudi nogometni reporterji radijskega športnega uredništva, ki so med prvenstvom na dnevni bazi ustvarjali oddajo Žoga je okrogla.
23
Izjava dneva
link
Kylian Mbappe
2
16. julij 2018 ob 00:01 Ponosni smo, da smo poskrbeli za veselje Francozov. To je bila naša naloga, da smo jim pomagali, da za nekaj časa pozabijo na vse težave.