Hokejisti St. Louisa slavijo zmago nad Nashvillom. Foto: Reuters
Cam Talbot
Vratar Edmontona Cam Talbot je bil junak tekme v Anaheimu. Foto: Reuters

V St. Louisu je bil najzaslužnejši za zmago domačih Vladimir Tarasenko, ki je zadel dvakrat. Prvič je mrežo z igralcem več zatresel 20 sekund pred koncem prve tretjine, odločilni gol pa je dosegel slabe štiri minute pred zadnjo sireno. Nashville, ki je v 44. minuti povedel z 1:2, je izgubil prvič v letošnji končnici.
V Anaheimu je vratar Edmontona Cam Talbot zbral 39 obramb, zadetka za goste pa sta že v prvi polovici tekme prispevala Andrej Sekera in ob "power playu" Patrick Maroon. Gostitelji so sprožili skoraj dvakrat več strelov (40:23), 16 v zadnji tretjini, a je Talbota premagal le Jakob Silfverberg v 36. minuti.

ZAHOD, polfinale

ST. LOUIS - NASHVILLE 1:1
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Tarasenko 20., 57., Lehtera 48.; Neal 8., Ellis 44.

WASHINGTON - PITTSBURGH 0:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.