Slovenski reprezentant Patrik Leban (v sredini) je Kopru zabil sedem golov. Foto: EPA
Rokometaši Kopra morali priznati premoč Nexeju

Varovanci Veselina Vujovića so namreč pred tednom dni izgubili proti Göppingenu, nato v domačem prvenstvu v Šmartnem, zdaj pa še proti hrvaškemu podprvaku.

Koprčani so sicer dobro odprli tekmo in v 14. minuti povedli z 8:4. Gostje so nato vzeli minuto odmora, po kateri se je tekma nagnila v njihovo korist.

Našice so namreč s trdimi prijemi - v 21. minuti je eden od štirih slovenskih rokometašev v vrstah hrvaških podprvakov Aljaž Lavrič prejel rdeči karton po njegovi tretji izključitvi - popolnoma razorožili domače rokometaše in jih v 20. minuti ujeli 9:9, nato pa si do odmora priigrali prednost 16:13.

Po izenačenju na 27:27 Koper naredil preveč napak
Na začetku drugega dela so gostitelji hitro zaostali za štiri gole (15:19), v nadaljevanju pa navkljub dokaj povprečni predstavi v 53. minuti ujeli hrvaške tekmece in izenačili na 27:27. V obojestransko kaotični končnici pa so gostitelji naredili številne "osnovnošolske napake", kar so prav tako "zmedeni", a veliko bolj izkušeni gostje izkoristili in v zadnjih sedmih minutah dosegli štiri gole, Koprčani na drugi strani pa nobenega.

Deset golov Barišić-Jamana, sedem Lebana
V koprski ekipi sta bila najučinkovitejša Adam Bratkovič s sedmimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v hrvaški pa sta blestela Slovenca Saša Barišić-Jaman in Patrik Leban. Prvi je dosegel deset, drugi sedem zadetkov, medtem ko se Lavrič in Matjaž Brumen nista vpisala med strelce.