Robert Lewandowski je že v 7. minuti unovčil veliko napako Heika Westermanna. Foto: EPA
David Alaba
David Alaba je z močnim strelom s 30 metrov presenetil vratarja Drobnyja. Foto: EPA
Bernd Leno
Bernd Leno je obranil tri enajstmetrovke, ko je bil Bayer že v popolnoma izgubljenem položaju. Foto: EPA

Pred mesecem dni je HSV ob debiju novega trenerja Josefa Zinnbauerja osvojil veliko točko proti Bayernu v nemškem prvenstvu (0:0). Tokrat so bili Bavarci precej boljši, čeprav Hamburg ni doživel takega poloma kot na pokalni tekmi v lanski sezoni (0:5).

Neverjetna neumnost Westermanna
Vsi načrti gostiteljev so se razblinili že v 7. minuti, ko je Heiko Westermann z desne strani katastrofalno podal do vratarja Jaroslava Drobynja, Thomas Müller je prestregel žogo in jo poslal v sredino do Roberta Lewandowskega. Prvi strel Poljaka je z golove črte odbil Johan Djourou, a žoga se je odbila do Lewandowskega, ki jo je z desnico poslal v mrežo.

Alaba zadel s 30 metrov
V 21. minuti je Lewandowski sijajno podal do Müllerja, ki je preigral Drobynja in poslal žogo v prazno mrežo. Glavni sodnik Marco Fritz je že pokazal proti sredini, a ga je stranski sodnik opozoril, da se je žoge dotaknil David Alaba, kar je pomenilo prepovedani položaj Müllerja. Tik pred odmorom so Bavarci le povišali prednost, Xabi Alonso je zaposlil Alabo, ki se je odločil za strel s 30 metrov z levico, žoga je v zraku malce spremenila smer, a Drobny je zelo slabo posredoval.

Lasogga izboljšal vtis
Franck Ribery
je v 55. minuti z roba kazenskega prostora povišal na 0:3, njegov strel z levico je zadel Djourouja, žoga pa je spremenila smer in prelisičila Drobnyja. V drugem polčasu je Pep Guardiola spočil Xabija Alonsa, Philippa Lahma in Lewandowskega, saj je v soboto ob 18.30 na sporedu derbi proti dortmundski Borussii na Allianz Areni.

Pet minut pred koncem je častni zadetek prispeval Pierre-Michel Lasogga z glavo po podaji rezervista Rafela van der Vaarta. 57.000 gledalcev na razprodani Imtech-Areni je bilo zadovoljnih, saj je HSV v drugem delu prikazal dobro igro in preprečil polom.

Leno preprečil senzacijo v Magdeburgu
Borussia iz Mönchengladbacha je potrdila sijajno formo iz nemškega prvenstva tudi v pokalu, izbranci Luciena Favreja so izločili Eintracht v Frankfurtu (1:2). Bayer iz Leverkusna je trepetal v Magdeburgu. Četrtoligaš je bil blizu senzacije, saj so "lekarnarji" v podaljšku igrali z igralcem manj, izključen je bil Heung Min Son. Kyrgiakos Papadopoulos je v 116. minuti z glavo izenačil na 2:2, pri streljanju enajstmetrovk pa je bil boljši Bayer. Izkazal se je vratar Bernd Leno.