Celjanke zanesljivo dobile tudi drugo tekmo

Z 11. naslovom bi Celjanke postale slovenska ženska ekipa z največ trofejami. Najboljša posameznica na tekmi je bila domačinka Nina Jesenšek z 21 točkami, njena moštvena kolegica Živa Zdolšek je prispevala 14 točk in 11 skokov. Pri gostjah so izstopale Ivana Dojkić s 13 točkami, Maja Erkić in Zala Lešek sta dodali po deset točk.

Podobno kot v ponedeljek so Celjanke, ki že 18. zapovrstjo nastopajo v finalnem nizu, veliko bolje začele tekmo in že prvo četrtino dobile z 22:11. Z vstopom najmlajše članice Nine Jesenšek je kranjska ekipa na parketu dobila pravo svežino. 17-letna branilka je hitro dosegla pet zaporednih točk, nato še podala za trojko Ele Mičunović in po dveh minutah in pol drugega dela je Triglav zaostajal le še za točko (21:22). A to je bil tudi edini preblisk domače ekipe. Celjanke so se hitro prebudile. Strnile so svoje vrste in z nekaj menjavami zaostrile ritem igre. Po nizu 15:2 so v 19. minuti ušle na 25:39, v preostanku tekme pa brez težav zadržale prednost.

Na prvi tekmi finala, ki je bila v ponedeljek, so Celjanke doma triglavanke premagale s kar 75:45. Tretja tekma, ki bi lahko že prinesla odločitev o prvakinjah, bo na sporedu v ponedeljek ob 17.30 v Celju. Tekmo si boste lahko ogledali na TV SLO 2.

Druga tekma:
TRIGLAV - ATHLETE CELJE 0:2
58:74 (11:22, 16:19, 15:18, 16:15)
Jesenšek 21, Zdolšek 14, Bošnjak in Jakobičič po 6, Mićunović 5, Meden, Jevtović in Žibert po 2; Dojkić 13, Lešek in Erkić po 10, Lisec in Ocvirk po 7, Abramović, Jakovina in Gajić po 6, Potočnik 5, Prezelj 4.

Prva tekma:
ATHLETE CELJE - TRIGLAV
75:45 (22:9, 15:15, 19:9, 19:12)

V odebeljen tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v ponedeljek v Celju.