Taylor Rochestie je bil z 22 točkami in sedmimi podajami statistično najučinkovitejši košarkar Crvene zvezde. Foto: EPA
Murić ob porazu Efesa dosegel 11 točk

Crvena zvezda je odlično odprla tekmo, po prvi četrtini je vodila s 24:13, pri čemer je skok dobila s 14:6. Barcelona, ki je v prvih desetih minutah zadela le 5 od 16 metov iz igre, do polčasa (44:32) ni uspela znižati zaostanka, v tretji četrtini pa so strelci le prišli do izraza, posebej Kevin Seraphin (na koncu 16) in Thomas Heurtel (14 točk in 11 skokov). Po 30 minutah je bilo 62:57.

Ognjen Dobrić je v zadnji četrtini zadel dve trojki zapored in prednost prvakov Lige ABA povišal na 70:59. Barcelona se je vrnila, Adam Hanga jo je na začetku 38. minute popeljal v vodstvo (79:80), ki pa ni dolgo trajalo. Razpoloženi Milko Bjelica (s 23 točkami je bil prvi strelec tekme) je zadel trojko, Taylor Rochestie pa je bil po lepi akciji uspešen v raketi in poskrbel za 86:82. Rochestie je ob koncu tekme z novim košem za svojo 22. točko potrdil zmago.
Valencia je ugnala Anadolu Efges z 78:71. Edo Murić je v 28 minutah za turško ekipo dosegel 11 točk in štiri skoke.

2. krog, petkove tekme:
CRVENA ZVEZDA - BARCELONA
90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25)
Bjelica 23, Rochestie 22, Lessort 13, Antić 10 točk in 9 skokov; Seraphin 16, Heurtel 14, Hanga in Tomić po 10.
HIMKI MOSKVA - ŽALGIRIS
85:77 (21:15, 25:21, 17:17, 22:24)
Robinson 19, Šved 16, Thomas 14; Jankunas 24, White 16, Toupane 13.

OLYMPIACOS - UNICAJA MALAGA
80:75 (21:11, 16:22, 22:14, 21:28)
Thompson 15, Milutinov 12; McCallum in Milosavljević po 14.
VALENCIA - ANADOLU EFES
78:71 (19:13, 19:25, 28:10, 12:23)
Green 24, Sastre 15; Štimac 22, McCollum 20, Murić 11 (5/6 za dve, 0/3 za tri) in 4 skoki v 27 minutah.