Damir Džumhur se je v St. Peterburgu veselil uspeha kariere. Foto: Reuters
Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki je v Tokiu slavila že v letu 2010 in lani. Foto: EPA

28-letni Bavarec, 95. igralec na lestvici ATP, se je veselil prve turnirske zmage. V karieri ima že nekaj odmevnih skalpov. Premagal je že Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja, Kanadčana Miloša Raonića, Avstrijca Dominica Thiema in rojaka Philippa Kohlschreiberja.

Prvi ATP-turnir v karieri je v Sankt Peterburgu osvojil bosanski igralec Damir Džumhur. V finalu je 25-letnik s 3:6, 6:4 in 6:2 premagal tretjega nosilca Fabia Fogninija. Džumhur je do zdaj le enkrat nastopil v finalu turnirja ATP, avgusta je v Winston-Salemu izgubil proti Špancu Robertu Bautisti Agutu. Fognini je igral svoj 14. finale v karieri, ostaja pa pri petih zmagah.

V sedmo gre rado: Wozniackijeva znova na vrhu Tokia
Nekdanja prva igralka sveta Caroline Wozniacki je zmagovalka turnirja v Tokiu, potem ko je v finalu po le 75 minutah igre z izidom 6:0 in 7:5 premagala Rusinjo Anastazijo Pavljučenkovo.

To je bila že 26. turnirska zmaga za dansko teniško igralko, ki na svetovni lestvici trenutno zaseda šesto mesto. Wozniackijeva je še tretjič osvojila turnir v Tokiu, drugič zapored, sicer pa je to za 27-letno zvezdnico šele prvi turnirski naslov letos, nastopila pa je v kar sedmih finalih.

Danka je prvi niz, v katerem je Rusinji zavezala kravato, dobila v zgolj 22 minutah. v drugem je Rusinja pokazala nekaj več tenisa, a je na koncu brez pravega odpora v zaključku izgubila tudi drugi niz. Pavljučenkova je izgubila šestič v sedmih medsebojnih obračunih.

Wozniackijeva je v polfinalu po uri igre prepričljivo nadigrala prvo s svetovne lestvice Španko Garbine Muguruzo, 26-letna Pavljučenkova, 23. na lestvici WTA, pa je izločila Nemko Angelique Kerber, nekdanjo prva damo svetovnega tenisa, zmagovalko turnirjev za grand slam v Avstraliji in ZDA.

Zmaga Hercogove v Franciji
Polona Hercog je osvojila turnir ITF v francoskem Saint Malu z nagradnim skladom 60.000 ameriških dolarjev. V finalu je po uri in pol igre premagala 25-letno Latvijko Diano Marcinkevico s 6:3 in 6:3. Zmaga ji bo prinesla 100 točk za lestvico WTA. Hercogova je dobila tretji turnir ITF letos, najboljša je bila tudi v Brescii in Balatonboglarju.