Sašo Filipovski je v tujini našel nov klub: odslej bo sedel na trenerski klopi Monaca. Foto: EPA

Z Banvitom, kjer igra tudi slovenski reprezentant Gašper Vidmar, je v prejšnji sezoni prišel v polfinale turškega prvenstva in izgubil s poznejšim prvakom Fenerbahčejem, aprila lani pa je v finalu zaključnega turnirja Fibine Lige prvakov Banvit izgubil dvoboj s špansko ekipo Iberostar Tenerife. Na tem turnirju je tedaj Monaco Basket osvojil tretje mesto; prvo tekmo z Banvitom je izgubil.

Filipovski se je sicer trenerske obrti učil pri Zmagu Sagadinu, z Olimpijo pa je bil dvakrat slovenski prvak (2004, 2005).

Monaco Basket Roca Team je klub, ki je bil ustanovljen pred 90 leti, deluje pa v senci nogometnega kluba.