Obramba Gianluigija Donnarumme po strelu Arkadiusza Milika. Foto: Reuters
Sami Khedira, Mario Mandžukić in Benedikt Höwedes so bili strelci za Juventus. Foto: Reuters
Edin Džeko je v 91. minuti z glavo zadel vratnico. Foto: Reuters

Remi med Laziem in Romo
15. april 2018 ob 21:59,
zadnji poseg: 15. april 2018 ob 22:46
Milano,Torino - MMC RTV SLO

Nogometaši Juventusa so v 32. krogu Serie A z zmago s 3:0 nad Sampdorio povišali prednost pred najbližjim zasledovalcem Napolijem na šest točk. Neapeljčani so se na San Siru z Milanom razšli brez zadetkov.

Slavje Napolija je v 92. minuti z izjemno obrambo po nizkem strelu rezervista Arkadiusza Milika preprečil Gianluigi Donnarumma, ki je pri 19 letih stotič branil za Milan v italijanskem prvenstvu. Gostje so imeli več od igre, a bili pred vrati brez pravih idej. Prejšnji teden so proti Chievu ob zmagi z 2:1 zadetka dosegli v 89. in 93. minuti.

Juventus je šest krogov pred koncem še korak bližje sedmemu zaporednemu naslovu. Za 27. zmago so zadeli Mario Mandžukić (45.; prvi gol v Serie A po decembru), Benedikt Höwedes z glavo (60.; sploh prvi gol za staro damo) in Sami Khedira (75.). Trikrat je podal Douglas Costa, ki je v 43. minuti zamenjal poškodovanega Miralema Pjanića.

Prihodnjo nedeljo se bosta Juventus in Napoli pomerila na medsebojnem dvoboju v Torinu.

Roma dvakrat zadela vratnico
Tudi rimski derbi med Laziem in Romo se je končal brez zadetkov. Lazio je od 80. minute igral brez izključenega Stefana Raduja, kar bi Roma v končnici tekme kmalu izkoristila, a je strel Edina Džeka v 91. minuti najprej ustavil vratar Thomas Strakosha, njegov drugi poskus z glavo pa je ustavila vratnica. Enako se je zgodilo že v 37. minuti, ko je z diagonalnim strelom poskusil Bruno Peres.

Tudi Lazio je imel najlepšo priložnost po izključitvi Raduja. V 84. minuti je Adam Marušić streljal iz ugodnega položaja, a je v zadnjem trenutku poskus blokiral Stephan El Shaarawy in žoga je končala za las mimo vrat.

Obe ekipi sta še naprej v enakovrednem boju za Ligo prvakov, zbrali sta po 61 točk. Inter, ki se je že v soboto prav tako brez golov razšel z Atalanto (Josip Iličić še naprej počiva zaradi poškodbe kolena), ima na petem mestu točko manj.