Anže Kopitar je na Twitterju čestital risom za sijajne predstave na olimpijskem turnirju, nato pa blestel v KeyBank Centru v Buffalu. Foto: Reuters

Buffalo je izgubil proti Los Angelesu doma prvič po 21. februarju 2003, ko je bilo 1:4. Na zadnjih šestnajstih tekmah so Sabresi na domačem ledu izgubili šele drugič proti Kingsom.

Novinec Michael Amadio je v 12. minuti z desne strani ukanil Robina Lehnerja, ki je posredoval zelo slabo. Plošček mu je med nogama ušel v mrežo. V 33. minuti je veliko napako gostiteljev unovčil Kopitar. Benoit Pouliot je skušal preigravati v obrambni tretjini, vendar je izgubil plošček. Kopitar je bil na pravem mestu, mojstrsko je preigral Lehnerja in z bekhendom poslal plošček v prazno mrežo po podaji Dustina Browna. Štiri minute zatem je Alex Iafallo izza vrat našel Kopitarja, ki je povišal na 0:3. Sabresi so bili popolnoma razglašeni, v srednji tretjini so izgubljali ploščke in Amadio je po podaji Drewa Doughtyja odločil tekmo še pred koncem druge tretjine.

V zadnji tretjini je nerazpoloženega vratarja Lehnerja zamenjal Chad Johnson. Po 30 sekundah igre je Marco Scandella z močnim strelom z modre črte matiral Jonathana Quicka. Končni izid je postavil Rasmus Ristolainen, ki se je tri minute pred koncem najbolje znašel v gneči pred vrati Kraljev. Quick je zbral 33 obramb.

Kopitar: To je bil prvi korak v pravo smer
"V drugi tretjini smo igrali odlično. Narekovali smo ritem in trikrat zadeli. To je bil prvi korak v pravo smer, seveda pa moramo nadaljevati take predstave. Pred tekmo smo se ukvarjali predvsem s slabo igro na zadnjih tekmah, o 15-letni suši v Buffalu nismo govorili," je poudaril Kopitar, ki je najboljši strelec Kraljev. V letošnji sezoni je dosegel že 25 golov.

Niz gostovanj bo Los Angeles nadaljeval v noči na torek v Chicagu, ki za končnico zaostaja že velikih 14 točk.
Anaheim slavil po enajstih serijah kazenskih strelov
Zelo napeto je bilo v Minnesoti, kjer je Anaheim zmagal po maratonskem izvajanju kazenskih strelov (2:3). Odločil je Nick Ritchie v enajsti seriji, ko je le ukanil Devana Dubnyka.