Krim Mercator - Z'Dežele
Krimovke so sezono končale s trojno krono - po superpokalu in državnem prvenstvu so zdaj osvojile še pokalno tekmovanje. Foto: www.alesfevzer.com
Krim Mercator - Z'Dežele Celje
Bregar: Vsako leto moramo osvojiti DP
Krimovke zanesljivo do pokalne lovorike

Rokometašice Krima Mercatorja so upravičile vlogo favoritinj zaključnega turnirja slovenskega pokala, že devetnajstič zapored se veselijo osvojitve Pokala Slovenije.

V finalu so visoko premagale Celjanke, z dobro obrambo so popolnoma onemogočile domačinke, v napadu pa so imele veliko razpoloženih igralk. Najbolj med njimi je izstopala Alja Koren, ki je dosegla sedem golov.

Izenačeno le do devete minute
V prvem polčasu so bile domače rokometašice gostjam enakovredne le do devete minute, ko je Pia Hren izenačila na 3:3, to pa je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi. Devet minut pozneje so krimovke z golom Nine Jeriček domačinkam prvič pobegnile na plus tri (8:5), razpoložena Jeričkova pa je poskrbela tudi za plus štiri (9:5) in plus pet (10:5) v 26. minuti.

Celjanke, ki v prvem polčasu kar dvanajst minut niso premagale razpoložene Miše Marinček, so svoj prvi gol v drugem polčasu dosegle v četrti minuti, uspešna je bila Hrenova, vendar so krimovke do takrat dosegle že štirinajst golov. Tudi po visokem vodstvu branilke pokalnega naslova niso popuščale, še naprej so igrale zavzeto in učinkovito in v 37. minuti je bilo že 17:7, domačo mrežo je zatresla Aneta Benko, v 42. pa je Tamara Georgijev vodstvo gostij povečala na 20:8. Kljub visokemu vodstvu so krimovke še naprej igrale zavzeto, ob koncu tekme pa je razlika znašala dvajset golov.