Košarkarji Krke so dosegli drugo zmago v Ligi ABA, v zadnji četrtini so zmleli Partizan in zasluženo slavili (80:76). Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Krke spravili na kolena Partizan

V prejšnjem krogu so varovanci Simona Petrova morali priznati premoč drugi beograjski ekipi, Crveni zvezdi, v tokratnem krogu pa so bili boljši od drugega beograjskega velikana.

Zmaga je zaslužena, v zadnji četrtini so zadevali trojko za trojko, dobro so igrali tudi v obrambi.

Pri Krki sta bila najbolj razpoložena Luka Lapornik (19 točk) in Dino Cinac (13 točk), pri Partizanu je bil neustavljiv Vanja Marinković (22 točk). Slovenski reprezentant v črno-belem dresu, Aleksej Nikolić, je dosegel pet točk.

Krka do +9
V prvi četrtini sta bili ekipi izenačeni, nobeni izmed njiju si ni uspelo priboriti večje prednosti, ob koncu prve četrtine pa je bil izid izenačen (18:18).

V drugi četrtini je Krka po atraktivnem zabijanju Lapornika povedla za štiri točke (27:23), trener gostujoče ekipe Nenad Čanak je nalet gostiteljev prekinil z minuto odmora. Kljub grobim besedam Partizanu ni uspelo spremeniti poteka igre, saj je Krka po petih zaporednih točkah Cinca (trojka + dva prosta meta) vodila za pet točk (34:29). Po strelskem postu na obeh straneh je prvi zadel Lapornik za povišanje vodstva domačih (36:29). Prav Lapornik je ob koncu tega dela igre zadel izpod koša in Krka je prišla do najvišje prednosti na tekmi (40:31). Paige je s tremi zaporednimi točkami znižal zaostanek (40:34).

Partizan do preobrata
Po vrnitvi na parket je Krka slabše zaigrala, v petih minutah je dosegla le dve točki. Partizan je izkoristil mrk Krke, po zabijanju Landala, ki je bil popolnoma sam pod košem, so črno-beli izenačili (42:42). Štiri točke je nato dodal še Veličković in gostje so prišli do prednosti štirih točk (42:46). Serijo Partizana 10:0 je s trojko prekinil Cinac (45:46).

Trojka za trojko Krke
Zadnjo četrtino je s trojko odprl Bratož in Krka je po dolgem času spet vodila (53:51). Trojko je dodal še Đapa in Krka je imela naskok petih točk (56:51). Partizan je odgovoril s trojko Gegića, a Đapa je takoj vrnil z isto mero (59:54). Partizan je z delnim izidom 5:0 popolnoma ujel Krko (59:59).

Marinelli je šele ob koncu tekme zadel prvi koš iz igre, nad njim je bila storjena še osebna napaka, izvedel je prosti met, in to uspešno (64:62). Četrto trojko Krke v zadnji četrtini je zadel Bratož (67:64). Marinković je nato zadel koš in prosti met in izid je bil spet izenačen (67:67). Po uspešnem protinapadu Krke, natančen je bil Bratož, in koših Fifolta in Lapornika je Krka spet prišla do višje prednosti (73:67). Marinelli se je prebudil ob pravem času, zadel je trojko in Krka je vodila že za devet točk (76:67). A Partizan se ni vdal, po trojki Paigea, podal mu je Nikolić, je zaostajal za štiri točke (76:72). Marinković je zabil za 79:74. Beograjčani so v končnici delali osebne napake v upanju, da bodo košarkarji Krke nenatančni in da jih bodo tako ujeli, a se to ni zgodilo.

Petrol Olimpija je včeraj izgubila po podaljšku, Mega Bemax je bil boljši z 81:77.

4. krog:
KRKA - PARTIZAN
80:76 (18:18, 22:16, 10:17, 30:25)
1.200; Lapornik 19, Cinac 13, Fifolt 12, Marinelli 9, Bratož 8, Đapa in Lalić po 6, Mahkovic 5, Škedelj 2; Marinković 22, Paige 14, Landale 12, Gagić in Aranitović po 6, Nikolić 5 v 26 minutah, Veličković in Sy po 4, Gegić 3.