Za uspeh Reala ni bilo dovolj niti 18 točk Sergia Rodrigueza. Foto: EPA
Tyrese Rice je bil prvi strelec Himkija, ki je ob zaključku tekme v Pireju povsem popustil. Foto: EPA

Baski so v enem tednu ugnali oba največja španska kluba, in to v gosteh. Prejšnji teden so po podaljšku na kolena spravili Barcelono, zdaj pa še Real. Košarkarji iz Vitorie so pobudo prevzeli v drugi četrtini, nadzor nad potekom srečanja pa so imeli tudi po odmoru, ko so povedli že za 15, pred zadnjimi desetimi minutami pa je prednost znašala deset točk. Ko sta dobrih pet minut pred koncem trojki zadela Sergio Rodriguez in Andres Nocioni, je bila razlika le še točka.

Odgovoril je Jaka Blažič, ki je začel gostujočo serijo 9:0, in dobri dve minuti pred koncem je bilo srečanje odločeno. Rodriguez je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, 15 pa jih je pri Laboralu dal Fabien Causeur. S 13 je bil drugi najboljši Blažič (4/5 za dve, 0/2 za tri), ki je igral dobrih 21 minut, dodal pa je še štiri skoke in dve ukradeni žogi. Luka Dončić je igral šest minut, zgrešil je en met iz igre, zbral je en skok in dve podaji.

V zadnjih 16 minutah Himki povsem popustil
Himki je v dvorani Miru in prijateljstva odlično začel in že po šestih minutah povedel za 12, a se je prek Jorgisa Printezisa Olympiacos hitro vrnil in še v prvi četrtini ujel priključek. Tudi v drugi četrtini so Moskovčani povedli za 12, vendar so gostitelji ponovno hitro izničili prednost. Himki je na odmor odšel z naskokom petih točk. V zadnjih šestih minutah tretje četrtine je Olympiacos naredil delni izid 18:4 in povedel.

Odlično je igral tudi v nadaljevanju in po treh minutah zadnje četrtine povedel za osem. Gostje so prišli še na -5, ko pa je Vasilis Spanulis tri minute pred koncem zadel trojko za 82:70, je bila tekma odločena. Izjemen je bil Printezis, ki je dal kar 30 točk, obenem pa je ujel še devet odbitih žog. Tyrese Rice je bil prvi gostujoči strelec s 14 točkami, Zoran Dragić, ki je igral skoraj 24 minut, pa je dodal 11 točk (4/7 za dve, 1/3 za tri), v statistiko pa je vpisal še štiri skoke in po dve podaji ter ukradeni žogi. Laboral, Himki in CSKA imajo v izjemno izenačeni skupini po štiri zmage in dva poraza.

TOP 16, 6. krog, skupina E:
CEDEVITA - PANATHINAIKOS
60:78 (13:18, 9:21, 14:21, 24:18)
Pilepić 16, Bilan 9; Raduljica 21, Gist in Calathes po 10.

DARUŠAFAKA - CRVENA ZVEZDA
69:66 (21:19, 20:18, 14:17, 14:12)
Erden 14, Arslan in Yagmur po 10; Kinsey 16, Štimac 11.

UNICAJA - LOKOMOTIV KUBAN
64:82 (16:16, 16:18, 15:26, 17:22)
Kuzminskas 16; Delaney 21, Randolph 18.

ANADOLU EFES - FENERBAHČE
73:77 (21:18, 20:17, 16:20, 16:22)
Osman in Šarić po 15; Udoh in Bogdanović po 15, Mahmutoglu 14.

74:70 (13:17, 22:15, 18:18, 21:17)
Strelnieks 16, Miller 15, Nikolić ni igral; Doellman 19, Ribas in Abrines po 10.

ŽALGIRIS - CSKA MOSKVA
59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28)
Jankunas 16; Teodosić 20, de Colo 19.

REAL MADRID - LABORAL KUTXA
68:77 (19:19, 18:22, 12:18, 19:18)
Rodriguez 18, Hernangomez 13, Dončić 0 (0/1 za tri) v 6 minutah; Causeur 15, Blažič 13 (4/7 iz igre), 4 skoki v 21 minutah, Bertans 11.