Daniel Wanjiru je dobil maraton v Londonu, a osebnega rekorda (ta znaša 2:05:21) ni postavil. Foto: Reuters

Daniel Wanjiru je slovitega rojaka Keneniso Bekeleja, ki je ciljal na svetovni rekord (po polovici je še kar dobro kazalo 1:01:41) – premagal za devet sekund. V zadnjih kilometrih je bil Bekele ves čas nekaj metrov za Wanjirujem, a ni imel dovolj moči v nogah, da bi ga prehitel.

Tretje mesto je osvojil debitant na maratonskih tekmovanjih Bedan Karoki (Kenija) z 2:07:41, četrti pa je bil Abel Kirui (Kenija) z 2:07:45.

Pri ženskah je zmaga prav tako odšla v Kenijo, pri čemer je Mary Keitany z 2:17:01 celo postavila svetovni rekord, ko gre za ženske maratone. Paula Radcliffe je leta 2003 (prav tako v Londonu) sicer tekla 2:15:25, a je nastopila skupaj z moškimi.

Mednarodna atletska zveza rekorde pri maratonih vodi ločeno, za ženske teke in teke v konkurenci obeh spolov.

34. dunajski maraton: Zmagala Korir in Kipropova
Maratonci so tekli tudi po ulicah Dunaja. Zmagala sta Albert Korir (2:08:42) in Nancy Kiprop (2:24:20). Korir je v ciljnem šprintu za dve sekundi ugnal rojaka Ishmaela Chemtana.