Lucas Ocampos se je držal za glavo v sodnikovem dodatku, ko je prejel rdeči karton. Foto: Reuters
Clinton N'Jie
Clinton N'Jie je zadel že tretjič v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je neustavljiv v dresu PSG-ja. Foto: Reuters

Izbranci Rudija Garcie so zmagali v prvih dveh krogih, tokrat pa so nepričakovano oddali prvi točki pred 51.966 gledalci na stadionu Velodrome.

Morgan Sanson, ki je izenačil v četrtek v Stožicah (1:1), je v 17. minuti ušel po desni strani in podal v kazenski prostor, kjer Lucas Ocampos ni dobro zadel žoge. Clinton N'Jie si je ob zmedeni obrambi gostov sijajno naravnal žogo na desnico in jo mojstrsko poslal v mrežo.

Na začetku drugega polčasa je z glavo zapretil Florian Thauvin. Gostiteljem ni uspelo povišati na 2:0 in kazen je prišla v 70. minuti, ko je Karl Toko Ekambi z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora z levo nogo postavil končni izid.

Ocampos izključen v 93. minuti
Deset minut pred koncem je Romain Thomas zatresel mrežo, vendar zadetek Angersa ni veljal, saj je stranski sodnik dvignil zastavico. V sodnikovem dodatku so gostitelji vse moči usmerili v napad, Ocampos je prodrl v kazenski prostor, a mu je žoga ušla, z drsečim štartom je pokosil Thomasa in si prislužil rdeči karton v 93. minuti.

Dva gola in dve podaji Neymarja
Paris SG je na Parku princev odpravil Toulouse kar s 6:2 in se zavihtel na vrh lestvice. Najdražji nogometaš na svetu Neymar, ki je zadel že prejšnji teden v Guingampu, je izničil vodstvo gostov po pol ure igre. Brazilec, ki je prišel iz Barcelone, je preigraval v kazenskem prostoru in podal do Adriena Rabiota. Njegov strel je vratar Alban Lafont odbil, Neymar pa je spremljal akcijo in pospravil žogo v prazno mrežo. Štiri minute zatem sta bili vlogi zamenjani, Neymar je podal do Rabiota, ki je z 20 metrov zadel za 2:1.

V 69. minuti je bil izključen Marco Verratti, ki je prejel dva rumena kartona. Tudi z igralcem manj so Parižani blesteli. Edinson Cavani je zadel z bele točke, nato pa sta bila natančna še Javier Pastore in Layvin Kurzawa (podal je znova Neymar). Piko na i je z izjemnim preigravanjem v kazenskem prostoru postavil Neymar v 92. minuti. Otresel se je treh branilcev Toulousa in z levico postavil končni izid.
Parižani so zanesljivo dobili vse tri tekme, tudi Monaco in St. Etienne pa imata po devet točk.