Geoffrey Kipsang Kamworor je kot svetovni prvak nasledil rojaka Japheta Kipyegona Korirja. Foto: EPA

Kamworor je slavil s časom 34:52, kenijski uspeh pa je z drugim mestom dopolnil Bedan Karoki Muchiri, ki je zaostal osem sekund. Šest sekund kasneje je v cilj pritekel tretji Etiopijec Muktar Edris. Med atletinjami je bila druga Etiopijka Senbere Teferi, ki je za zmagovalko (26:01) zaostala pet sekund. Tretje mesto je zasedla še ena Etiopijka Netsanet Gudeta. Slovencev ni bilo na tekmovanju.

Tudi pred dvema letoma, ko je bilo svetovno prvenstvo na Poljskem, je zmago v obeh konkurencah slavila Kenija. Naslednje prvenstvu bo čez dve leti v Kampali v Ugandi.