Josip Brekalo se je veselil prvega zadetka v Bundesligi. Hrvat je zadel za največjo zmago Stuttgarta po vrnitvi med elito. Foto: Reuters
Stuttgart
Stuttgart je na Mercedes Benz Areni osvojil kar 16 od 18 možnih točk. Foto: Reuters
Igralci Borussie so znova razočarali. Že v jesenskem delu bi lahko zapravili možnosti za kakšno lovoriko v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski si je pobarval lase, tudi z novo pričesko pa še naprej trese mreže. Foto: Reuters

Trener Peter Bosz, ki je na začetku sezone prejemal številne pohvale, se je znašel v zelo neugodnem položaju po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah. Najboljši strelec in veliki zvezdnik Pierre-Emerick Aubameyang ni bil v kadru, saj je (znova) zamudil na trening, sredi tedna pa je snemal oglase za osebnega pokrovitelja v klubskih prostorih brez dovoljenja klubskega vodstva. Zelo se je poznala tudi odsotnost poškodovanega Christiana Pulišića, ki je imel v zadnjih tednih edini normalno formo.
Akolo unovčil veliko napako Bartraja
Stuttgart, ki se je poleti vrnil med elito, je začel sijajno. V 5. minuti je Marc Bartra zelo slabo podal proti vratarju Romanu Bürkiju, ki mu ni uspelo zaustaviti žoge. Chadroc Akolo mu jo je odvzel in neoviran stekel proti nebranjeni mreži. Gostje so po uvodnem šoku pritisnili, Mario Götze in Andre Schürrle pa sta daleč od forme iz leta 2014, ko sta v Riu de Janeiru zrežirala odločilni zadetek podaljšku finala svetovnega prvenstva proti Argentini.
Philipp najbolj zbran po zgrešeni 11-m Schürrleja
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Benjamin Pavard v kazenskem prostoru žogo odbil z roko. Odlični vratar Stuttgarta Ron Robert Zieler je strel Schürrleja z bele točke odbil, a je z leve strani pritekel Maximilian Philipp in žogo z levico poslal pod prečko.
Joker Brekalo nepričakovani junak
Ob odmoru je v garderobi ostal strelec vodilnega zadetka za gostitelje Akolo, saj se je poškodoval. Trener Hannes Wolf je na zelenico poslal Josipa Brekala. 19-letni Hrvat, ki se je kalil v mladinski šoli zagrebškega Dinama, je v 51. minuti mojstrsko zaključil protinapad. Ušel je po desni strani, preigral Dana Zagadouja, nato pa z levo nogo poslal žogo med nogama vratarja Bürkija v mrežo.
V zadnje pol ure je bil Stuttgart nevarnejši, tretji zadetek je visel v zraku. Andrej Jarmolenko je v 71. minuti sicer zatresel mrežo, a izenačenja ni bilo, saj si je pomagal z roko. Borussia je bila brez pravih idej do konca srečanja.
Stuttgart se je veselil jubilejne 500. zmage na domačem stadionu v Bundesligi. Mercedes Benz Arena je prava trdnjava. Stuttgart je vseh 16 točk osvojil na domači zelenici, v gosteh je še brez točke.
Bosz si novih porazov ne sme privoščiti
"Kar malce smešno je že, kakšne napake delamo. Prvi zadetek smo jim dobesedno poklonili. Čakajo nas nove težke naloge in zdaj ne smemo obupati," je pojasnil Bosz, ki se zaveda, da bo prihodnji teden peklenski. V torek v Dortmund prihaja Tottenham, v Ligi prvakov črno-rumeni ne bodo napredovali v osmino finala, borijo se le za tretje mesto v skupini, ki vodi v šestnajstino finala Evropske lige. Prihodnjo soboto je na sporedu porurski derbi proti Schalkeju. To je največja tekma za navijače Borussie. Ob morebitnem porazu se bo Nizozemcu pošteno zatresel stolček.

Bayern še povišal naskok na vrhu
Bayern je v soboto odpravil Augsburgu s 3:0. Pod vodstvom Juppa Heynckesa Bavarci meljejo vse pred seboj in že do konca jesenskega dela se lahko zgodi, da bo prvenstvo odločeno. "Bunker" gostov je zdržal pol ure. James Rodriguez je nato s prostega strela podal pred vrata, kjer je v veliki gneči do strela prišel Mats Hummels. Žoga se je odbila do Artura Vidala, ki jo je z bližine poslal pod prečko. Sedem minut pred odmorom je na 2:0 povišal Robert Lewandowski z desnico po lepi podaji Vidala, ki je odvzel žogo nezbranemu Caiubyju.
Končni izid je postavil Lewandowski v 49. minuti. Po sijajni podaji Joshue Kimmicha z desne strani je spretno podstavil levico s sedmih metrov. Poljak, ki je predstavil novo pričesko, je najboljši strelec Bundeslige s 13 goli.
Občasni slovenski reprezentant Kevin Kampl je z Leipzigom gostoval pri svojem nekdanjem klubu Bayerju in iztržil točko (2:2). Kampl je odigral celo tekmo, za goste sta bila z enajstih metrov uspešna Timo Werner in Emil Forsberg.