LeBron James je na parketu prebil 29 minut, dosegel pa je 17 točk, kar je najmanj v tej sezoni. Foto: EPA
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je bil znova gonilna sila San Antonia. Dosegel je 25 točk, le pri metu za tri ni bil razpoložen, saj je zgrešil vseh sedem poskusov. Foto: EPA
Derrick Rose
Derrick Rose je bil s 27 točkami (12/17 za dve) prvi strelec tekme. Vpisal je še štiri skoke in šest podaj. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis
Latvijski krilni center Kristaps Porzingis je ob 25 točkah ujel še osem odbitih žog. Foto: Reuters

Prvi trije zvezdniki Knicksov Derrick Rose (27), Kristaps Porzingis (25) in Carmelo Anthony (21) so skupaj dali 73 točk. Anthony se je vrnil po dveh tekmah, ki ju je presedel zaradi težav s kolenom, in dal svoj delež k prekinitvi serije petih porazov. Pistonsi nadaljujejo negativni niz, saj so klonili četrtič zapored, četrtič zapored pa so tudi poraženi zapustili "meko košarke", Madison Square Garden.

New York je v prvem polčasu metal 60-odstotno, v drugem delu pa je bila ključna obramba, ko so gostje dali skupaj le 36 točk, toliko, kot so jih dosegli v prvi četrtini. "Premalo smo bili bojeviti in smo popuščali. Zadnje štiri ali pet tekem je bil zelo težkih. Nismo pokazali prave želje," je po tekmi povedal center Pistonsov Andre Drummond.

Detroit zdaj za Miamijem (35 zmag, 38 porazov) na osmem mestu, ki še vodi v končnico, zaostaja dva odstotka. Vmes so še Bullsi, ki imajo poraz več od Miamija. Že v torek bodo v Detroitu gostovali Heati. Pistonsi so sicer v zadnjem času kljub ugodnemu razporedu povsem razglašeni. V napadu ne steče in tako so klonili pred Brooklynom, Chicagom in Orlandom, dve od teh ekip sta na zadnjih mestih Vzhoda. Saša Vujačić je v domači vrsti na parketu preživel minuto in zgrešil edini poskus izza črte, na drugi strani pa je Beno Udrih igral 12 minut in šestim točkam dodal po tri skoke in podaje.

Cleveland prvo mesto prepustil Bostonu
Boj za osmo mesto na Vzhodu bo še trd, za zdaj pa ni jasno, kdo bo v prvem krogu nasprotnik zadnje ekipe, ki bo prišla v končnico, saj je Cleveland s tretjim porazom na zadnjih petih tekmah prvo mesto v konferenci prepustil Bostonu. Težko pričakovano gostovanje prvakov v San Antoniu je minilo le v znamenju Ostrog, ki so nadigrale razglašeno konjenico iz Ohia in vodile tudi za 33 točk.

"Videti so bili bistveno hitrejši od nas. Premagovali so nas v preigravanjih in v tranziciji, preprosto so bili hitrejši od nas," je dejal gostujoči trener Tyronn Lue, LeBron James pa je dodal: "Glede na to, kako se mučimo na igrišču, je to ekipa, s katero si najmanj tedaj želiš igrati. Dobro naoljeni stroj, kot so Spursi, v tem obdobju sezone izpostavi vse, česar ne delaš prav."

Prvi gostujoči zvezdnik tekme ni dokončal, potem ko je v tretji četrtini od Davida Leeja prejel udarec s komolcem. Ostal je na klopi, po zdravniški pomoči pa celo odšel v garderobo in se ni več vrnil, vendar je zatrdil, da bo na naslednji tekmi proti Bullsom že nared. James je bil s 17 točkami prvi strelec Clevelanda, pri San Antoniu pa je bil znova odličen Kawhi Leonard s 25 točkami.

Westbrook odločil v Dallasu
Russell Westbrook
je bil junak zmage Oklahome v Dallasu (91:92). Branilec je dosegel 37 točk, od tega 16 v zadnji četrtini, ob tem pa je v statistiko vpisal še 13 skokov in deset podaj. S tem je tretjič zapored vknjižil trojni dvojček in že 37. v tej sezoni. V zadnjih štirih minutah so gostje izničili 13 točk zaostanka, Westbrook pa je dokončal delni izid 14:0 z natančnim metom s polrazdalje, ko je do konca ostalo še sedem sekund.

Tekme 27. marca:
TORONTO - ORLANDO 131:112
DeRozan 36, Valančiunas 17; Payton 22.

NEW YORK - DETROIT 109:95
Rose 27, Porzingis 25 ... Vujačić (0/1 za tri) 1 minuta; Morris 20 ... Udrih 6 (3/4 za dve), 3 skoki in 3 podaje v 12 minutah.

SAN ANTONIO - CLEVELAND 103:74
Leonard 25, Aldridge in Gasol po 14; James 17.

DALLAS - OKLAHOMA 91:92
Noel in Matthews po 15; Westbrook 37, 13 skokov in 10 podaj, Oladipo 15.

SACRAMENTO - MEMPHIS 91:90