Zabeležili smo zmago, vse ostalo pa bomo skušali čim prej pozabiti.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije
Rogaška je pred domačimi gledalci premagala Sixt Primorsko. Foto: BoBo
Paolo Marinelli
Paolo Marinelli je bil znova odličen. 16 točkam je hrvaški organizator igre dodal še osem podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Drugi krog so odprli Novomeščani. Ti so silovito začeli obračun in v šesti minuti, ko je bil izza črte uspešen Dino Cinac, je bila razlika že dvomestna (7:17), do konca četrtine pa je narasla na 15. Še slabe tri minute pred koncem polčasa je gostujoča prednost znašala 16 točk, a so jo Domžalčani do odmora razpolovili.

Helios se je v uvodnih minutah tretje četrtine približal. V 24. minuti je bil tako domači zaostanek še pet točk, toda Paolo Marinelli je našel odgovor in dal sedem točk zapored. Uspešna sta bila še Blaž Mahkovic, ki je lani igral v Domžalah, in Jure Lalić, posledično pa je razlika narasla na 14.

V zadnji četrtini se je prednost Krke ves čas gibala okoli desetih točk in v končnici srečanja novomeška zmaga ni bila nikoli ogrožena. Medtem ko je Helios igral brez prvega centra Đoka Šalića, pa je pri Krki manjkal izkušeni Jure Balažić. Sicer so bili prvi strelci s po 16 točkami Marinelli in Cinac pri gostih in Nikola Gajić pri Heliosu.
"Čestitke Krki za zmago, mi imamo trenutno preveč težav znotraj ekipe, da bi se taki ekipi lahko bolje zoperstavili. Z zmanjšano rotacijo igralcev, predvsem pa brez pravega igralca na položaju štirice, je težko igrati. Po naporni tekmi pred dvema dnevoma fantom nimam česa zameriti, upam samo, da se bomo čim prej sestavili, začeli normalno trenirati in kmalu prišli tudi do kakšne zmage," je ocenil trener gostiteljev Jovan Beader.
"Veseli me, da smo uspeli na vedno vročem gostovanju v Domžalah odigrati solidno tekmo in osvojiti novi točki, kar je super popotnica za prihajajoče tekme. Upam, da bomo naslednjič pokazali le malce več zbranosti," je dodal Simon Petrov.

Rogaška pred 900 gledalci ugnala Sixt Primorsko
Začetek v Rogaški Slatini, kjer se je zbralo 900 gledalcev, je pripadel gostom z Obale, ki so za pet točk dobili prvo četrtino in prednost do polčasa povišali na deset (34:24). A v tretjem delu so domači poskrbeli za preobrat. Potem ko so zaostajali že za 14 točk, so se povsem približali in v 30. minuti prišli do izenačenja, s trojko Stefana Mijovića pa tudi do vodstva (49:46).

To je nakazalo razplet v zadnji četrtini. Rogaška je vodstvo obdržala, ga vmes povišala, a Koprčani so še prišli na 62:65 minuto in pol pred koncem. A trojka Mihe Vašla in koš Rashuna Davisa sta bila nato dovolj za zmago Rogaške.
Mijović je bil s 14 točkami prvi strelec Rogaške, pri Sixtu Primorski pa je dvojni dvojček dosegel Marjan Čakarun (14 točk in 12 skokov).

Trener Rogaške, Damjan Novaković, je po tekmi povedal: "Odigrali smo naravnost fantastičnih prvih pet minut in povedli z 9:2. Nato smo preprosto nehali igrati, kar je Primorska z lahkoto kaznovala. Še slabše je bilo v nadaljevanju, tako smo se do polčasa znašli v zaostanku 10 točk. V tretji četrtini smo dolgo poizkušali ujeti priključek, kar nam je uspelo v drugem delu te četrtine, ko smo dohiteli in tudi prehiteli nasprotnika. Do konca tekme smo zadržali to vodstvo in po veliki borbenosti zasluženo dosegli zelo pomembno zmago."

Zmaji do zmage v zadnjih sekundah
Petrol Olimpija je v pretekli sezoni dobila oba medsebojna obračuna v državnem prvenstvu proti Hopsom s Polzele, letošnji prvi pa je bil razburljiv do konca (98:95).

Hopsi so bolje začeli in dobili prvo četrtino, v drugi pa so domači lovili in ujeli tekmece ter si nato zagotovili majhno prednost. To so nato imeli tudi na koncu, a je bilo vmes še napeto, saj razlika ni bila tako velika, da je Hopsi ne bi mogli izničiti.

Jan Špan je v tretji četrtini s trojko že povišal na + 10 (62:52), a Polzeljani se niso predali. Še šest minut pred koncem je bilo tako izenačeno (76:76), nekaj trenutkov kasneje pa so gostje po dolgem času spet povedli (79:78) po košu Caseyja Bensona. A delni izid 8:1 s koši Scottieja Reynoldsa in Bojana Radulovića je nato vendarle prinesel mirnejšo končnico Olimpiji, gostje pa so se le na tri točke zaostanka približali nekaj sekund pred iztekom časa, ko je bilo prepozno za preobrat.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Špan z 20 točkami, Aleksandar Lazić jih je dodal 19, za poražene Hopse pa jih je Austin Burgett dosegel 22.