Odločilni trenutek - Julio Jones v četrtem poskusu ni ujel žoge in pot Atlante se je končala. Foto: Reuters
Tom Brady
Tom Brady se veseli novega igranja v finalu Konference AFC. Foto: Reuters

Eaglesi so sicer prvi nosilci Konferenca NFC, a brez podajalca Carsona Wentza so njihove delnice precej padle, na drugi strani pa se je zdelo, da Atlanta stopnjuje formo. Philadelhpia si je zmago zgradila na krilih odlične obrambe. Edini zadetek je dovolila v drugi četrtini, ko je "tretja postava" površno odigrala akcijo pri zamenjavi žoge. Atlanta je tako napad nadaljevala 18 jardov od končne cone, štiri akcije pozneje je Matt Ryan v končni coni našel Devonto Freemana za vodstvo z 10:6.

Atlanta se je ustavila dva jarda od cilja
Gostitelji so do konca tekme dosegli tri proste strele, Jake Elliot je bil ob izteku prvega polčasa natančen s 53 jardov, v drugem pa s 37 in 21. Falconsi so imeli napad za zmago, dobro minuto pred koncem so imeli prvi poskus vsega devet jardov od končne cone. Le nekaj sekund pozneje so izvajali četrti poskus vsega dva jarda od končne cone, a Juliu Jonesu ni uspelo ukrotiti žoge.

Patrioti sedmič zapored v finalu
Nočna tekma je bila precej manj dramatična. New England se je pričakovano poigral s Tennesseejem s 35:14 in bo še sedmič zapored zaigral v konferenčnem finalu. Titansi so sicer dobili uvodno četrtino s 7:0. a nato so gostitelji eksplodirali s petimi zaporednimi zadetki. Tom Brady je že desetič v končnici vrgel vsaj tri zadetke, s čimer je na vrhu lestvice prehitel Joeja Montano. James White je dosegel dva zadetka (enega po zraku, drugega po tleh). Svoje je opravila tudi obramba, ki je na tla kar osemkrat spravila gostujočega podajalca Marcusa Marioto.