Rangerse zdaj čaka boljši iz obračuna Islandersov in Washingtona. Foto: Reuters

Zadnja tekma je bila odločena v 71. minuti, ko je sredi podaljška po samostojni akciji Sidneyja Crosbyja in soigralce na počitnice poslal Carl Hagelin. V napetem obračunu sta v rednem delu padla le dva zadetka. Gostitelje je v vodstvo popeljal Derek Stepan v peti minuti, za goste je v 38. minuti po lepi akciji pred domačim golom izenačil Nick Spalling. Henrik Lundqvist se je izkazal s 37 obrambami.

"Zaslišal sem, da je dvorana postala glasna, nato je name skočil Dominic Moore in mi vpil na uho, priletel je še Jesper Fast, res neverjetno," je po golu povedal Hagelin, ki je ob strelu padel, zato svojega odločilnega gola sploh ni videl. Zdaj upa, da bo enako uspešen v nadaljevanju, kjer bodo Rangersi igrali z boljšim iz dvoboja med drugo ekipo iz New Yorka in Washingtonom. Moštvo iz prestolnice po petih tekmah vodi s 3:2.

Na preostalih dveh tekmah večera so s prepričljivima zmaga presenetili gostje. Prav tako na vzhodnem delu je Ottawa s 5:1 premagala Montreal; ta vodi s 3:2 v zmagah. Tak je tudi trenutni izid dvoboja na zahodnem delu za St. Louis, čeprav je ta pred svojimi gledalci klonil v dvoboju z Minnesoto z 1:4.