Arjen Robben, Arturo Vidal in Thomas Müller se veselijo gladke zmage. Foto: EPA
Thomas Müller
Müller je odigral 200. tekmo v Bundesligi, dosegel je že 76 golov. Foto: EPA
Tim Matavž in Benjamin Hübner
Tim Matavž je vstopil v drugem polčasu, Augsburg pa je doživel grenak poraz proti novincu v ligi Ingolstadu. Izbrancem Ralpha Hasenhüttla je uspel sanjski štart, saj imajo že šest točk. Foto: EPA
Mats Hummels
Mats Hummels je z glavo načel mrežo Herthe v 27. minuti. Borussia s tretjo zmago ostaja na vrhu lestvice. Foto: EPA

Trener Roger Schmidt je pojasnil, da je Kampl prišel v München skupaj z ekipo, sodeloval je pri pripravi na tekmo. V nedeljo prihaja v Slovenijo na priprave reprezentance, v Leverkusnu pa nanj resno računajo v naslednjem krogu in na začetku Lige prvakov. Farmacevti so v sredo v velikem slogu potopili Lazio (3:0) in se prebili med elitno druščino evropskega nogometa, ista enajsterica pa ni zmogla dveh vrhunskih predstav v treh dneh. Bayern je seveda precej boljša ekipa od Lazia.
Odhaja Dante, prihaja Coman?
Bavarci imajo težave v obrambi, saj je Medhi Benatia poškodovan, Jerome Boateng pa je bil izključen prejšnji teden v Hoffenheimu. V obrambi sta tako začela David Alaba in Xabi Alonso.
Dante je začel na klopi, vstopil je šele v 73. minuti, Brazilec je na izhodnih vratih. Športni direktor Matthias Sammer ni hotel govoriti o njegovem odhodu in prihodu Kingsleyja Comana. 19-letni Francoz želi zapustiti Juventus, njegova želja pa je prihod v München. Stara dama želi do ponedeljka pripeljati Juliana Draxlerja iz Schalkeja.
Costa zrežiral vodilni zadetek Müllerja
75.000 gledalcev je pripravilo odlično vzdušje, začetek tekme pa je postregel z ostro igro z obeh strani. Sodnik Florian Meyer je zelo hitro pokazal štiri rumene kartone. V 26. minuti je Xabi Alonso s svoje polovice podal dolgo diagonalno podajo na levo stran do Douglasa Coste, ki je švignil proti vratom, Roberto Hilbert ga je skušal podreti pred kazenskim prostorom, a je bil prepozen, Brazilec je podal pred vrata, kjer je Müller spretno podstavil desnico in žoga je končala v mreži.
Calhanoglu stresel prečko
Bavarcem se je odprlo, po pol ure igre je Arjen Robben z desne strani podal pred vrata, kjer je sijajni Costa zadel stičišče vratnice in prečke. Najlepšo priložnost za goste je imel Hakan Calhanoglu. Specialist za proste strele je znova sijajno poslal žogo proti vratom s 25 metrov, Manuel Neuer je bil že premagan, a ga je rešila prečka.
Črn večer branilca Hilberta
V 50. minuti je imel Stefan Kiessling na nogi izenačenje, a se je s parado izkazal Neuer. Visoke temperature v Münchnu (več kot 30 stopinj Celzija) niso pomagale gostom, ki jim je počasi pojenjala sapa.
Po uri igre je Hilbert znova naredil veliko neumnost, ko je po podaji iz prostega strela potegnil za dres Artura Vidala, sodnik Meyer je takoj iztegnil roko proti beli točki. Müller je rutinsko matiral Bernda Lena za 2:0. Črn večer je Hilbert kronal v 71. minuti, ko je iztegnil obe roki ob podaji Coste z leve strani v kazenski prostor. Žoga ga je zadela v ramo, vendar se je Meyer znova odločil za najstrožjo kazen. Müller je prepustil izvajanje enajstmetrovke Robbnu, ki je bil prav tako natančen. Gostje so le še čakali na konec tekme, rezervist Mario Götze in Robert Lewandowski pa sta zapravila priložnosti za še višjo zmago prvakov.