Stephane Sessegnon je šokiral rdeče vrage že v 8. minuti. Foto: EPA
Marouane Fellaini
Marouane Fellaini se je veselil prvega gola za rdeče vrage v Premier ligi. Zadnjič je bil v angleškem prvenstvu med strelci še v dresu Evertona. Foto: EPA
Saido Berahino
Napadalec Saido Berahino je povzročal veliko težav obrambi Manchester Uniteda. Foto: EPA

Pri rdečih vragih je manjkal Wayne Rooney, ki je bil izključen na tekmi proti West Hamu. Gostje so imeli večji del tekme pobudo (streli 8:22, v okvir vrat 2:7, posest 37:63 %), a pred vrati niso imeli pravih idej.
Izjemen strel Sesegnona za vodstvo West Broma
V 8. minuti je Andre Wisdom ušel po desni strani in podal do Stephana Sesegnona, ki je z roba kazenskega prostora z izjemnim strelom z desnico poslal žogo pod prečko, David de Gea je bil nemočen. Gostje so v nadaljevanju pritisnili, dvakrat je od daleč zapretil Angel di Maria, a je bil Boaz Myhill na mestu.
Fellaini prvič zadel za vrage v Premier ligi
Nezadovoljni Louis van Gaal je na začetku drugega polčasa v igro poslal Marouaneja Fellainija, v garderobi je ostal Ander Herrera. Belgijec je potreboval le tri minute za izenačenje. V 48. minuti je sprejel podajo di Marie in na desni strani preigral Joleona Lescotta, nato pa z močnim strelom z desnico ukanil Myhilla. To je bil prvi zadetek Fellainija za Manchester United v Premier ligi!
Gostje napadali, Berahino pa zadel
United je imel veliko premoč, gostitelji so le redko prešli sredino. Sredi največje premoči je Chris Brunt na sredini igrišča sijajno podal v prazen prostor, Saido Berahino pa je krenil sam proti de Gei in ga z desnico rutinsko matiral. Veliko veselje na Hawthornsu, na vidiku je bila prva zmaga proti rdečim vragom na domačem igrišču po letu 1985.
Blind rešil točko
Van Gaal je jezno pihal na klopi in v igro poslal naslednjega asa, v 72. minuti je vstopil Radamel Falcao. Dve minuti zatem je Robin van Persie z 20 metrov stresel vratnico, odbito žogo pa je Adnan Januzaj poslal prek vrat. V zaključku srečanja so gostitelji redko prišli iz svojega kazenskega prostora, veliko premoč Uniteda pa je tri minute pred koncem kronal Daley Blind z natančnim strelom z levico z 18 metrov. V sodnikovem dodatku so gostje skušali priti do popolnega preobrata, a jim ni uspelo.
V naslednjih dveh krogih dva derbija
Manchester United ni zmagal na gostovanju že šestkrat zapored, to se temu slavnemu klubu ni pripetilo vse od leta 1996. Razpored v naslednjem mesecu bo zelo naporen, v nedeljo na Old Trafford prihaja Chelsea, 2. novembra pa sledi mestni derbi s Cityjem na Etihadu.