Ne spreglejte
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.9 od 15 glasov Ocenite to novico!
Martin Kramarič
Slovenija v prvem polčasu ni resneje zagrozila, v drugem polčasu pa je z zadetkoma Jana Mlakarja in Matica Vrbanca strla odpor Črne gore. Foto: www.alesfevzer.com

Nova Gorica - MMC RTV SLO

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je bila še enkrat boljša od Črne gore. V Novi Gorici je v kvalifikacijah za EP 2019 zmagala z 2:0.

Po nič kaj razburljivem prvem polčasu je Slovenija oba zadetka dosegla v nadaljevanju po zaslugi rezervistov Jana Mlakarja in Matica Vrbanca. 19-letni Mlakar, član Venezie, je po dobri uri igre z 20 metrov, obkrožen z dvema branilcema, sprožil sijajen diagonalni strel. V 80. minuti je Slovenija izigrala črnogorsko obrambo. Akcijo je začel Erik Gliha, Mlakar je s peto podaljšal do vezista Aluminija Matica Vrbanca, ki mu ni bilo težko zadeti.

V prvem polčasu ni bilo veliko priložnosti. Črnogorci so imeli terensko premoč, v posesti žoge je bilo 38:62. Slovenija je še najbolj zapretila v 29. minuti, ko je z razdalje poskusil Janez Pišek, a je bil črnogorski vratar Matija Šarkić odlično postavljen.

V strelih je bilo na koncu 8:7, v posesti žoge 43:57. Selektor Slovenije Primož Gliha je imel zaradi poškodb veliko težav s sestavo ekipe, pred tekmo je ostal brez igralca Caena Jana Repasa. V 75. minuti je kazenskem prostoru obležal Martin Kramarič, potem ko ga je igralec Domžal Emir Azemović z nogo zadel v ramo, a vendarle ni bilo hujšega.

V prejšnjem krogu je Slovenija v Črni gori v Podgorici zmagala z 1:3, naslednji izziv varovancev Primoža Glihe pa bo vodilna Francija. Dvoboj bo v ponedeljek ob 18.45 v Domžalah.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2019 (U-21), skupina 9:
SLOVENIJA - ČRNA GORA (Nova Gorica) 2:0 (0:0)
Mlakar 61., Vrbanec 80.

Slovenija: Sorčan; Arh Česen, Žužek, Kuhar; Gliha, Primc (81./Fatkič), Pišek, Nagode (46./Vrbanec), Brecl, Kramarič, Tučić (46./Mlakar).

Črna gora: M. Šarkić, Vučić, Azemović, Drinčić, Roganović, Lončar (74./Perović), S. Vukčević, O. Šarkić, A. Vukčević (77./Camaj), Sekulić (67./Krnić), Krstović.

ČRNA GORA           4  0 1 3  3:8  1

Na EP 2019, ki bo v Italiji in San Marinu, se uvrstijo zmagovalci devetih skupin, štirje najboljši drugouvrščeni pa bodo igrali dodatne kvalifikacije.