Matjaž Kek je lani Rijeko popeljal do naslova hrvaškega prvaka in do zmage v pokalnem tekmovanju. Foto: EPA

Rijeka je bila boljša, zadela je tudi vratnico, Istra 1961 je dvakrat žogo zbijala z golove črte. Njen edini strel v okvir vrat je končal v mreži - dvoboj je v 17. minuti odločil David Puclin.

"V nogometu se zgodi, da kljub številnim priložnostim in posesti žoge ne osvojiš niti točke. Izkoristili so svojo priložnost, mi smo jih zapravljali," je povedal Matjaž Kek, ki naj bi ob odhodu z novinarske konference novinarjem rekel: "Danes je slučajno sodil sodnik iz Osijeka."

Dinamo spodrsljaja Rijeke ni izkoristil in je v derbiju kroga z Osijekom le remiziral (1:1), pri čemer je zagrebško moštvo točko rešilo z golom Čilenca Angela Henríqueza v 94. minuti.

Na vrhu lestvice je Dinamo s 30 točkami, Rijeka jih ima 25, Osijek 21. Čez dva tedna bo derbi med Dinamom in Rijeko v Zagrebu.

Kot je znano, je Matjaž Kek eden izmed glavnih kandidatov za prevzem slovenske nogometne reprezentance, a Kek poudarja, da ima z Rijeko pogodbo do leta 2020.