Robert Lewandowski je najboljši strelec Bundeslige z 20 zadetki. Foto: Reuters
Daniel Didavi je po natančnem strelu z glavo Wolfsburg v osmi minuti popeljal v vodstvo, Foto: Reuters
Sandro Wagner je dobro unovčil priložnost. Dosegel je drugi zadetek za Bayern po vrnitvi. V Münchnu je pred tem igral v sezoni 2006/07. Foto: Reuters

Trener Jupp Heyckes je imel v mislih že torkovo tekmo Lige prvakov proti Bešiktašu, zato je precej premešal začetno postavo. Prvič po koncu novembra je zaigral Thiago, ki pa še ni pripravljen za velike napore.
Didavi kazenoval slabo igro Bavarcev
Wolfsburg je v 8. minuti povedel. Po akciji s kota je z glavo zelo natančno meril Daniel Didavi. Juan Bernat ga je zelo slabo pokril. V prvem polčasu so Bavarci razočarali. Zelo nervozen je bil Franck Ribery, ki je v 37. minuti odrinil Renata Steffena. Sodnik Sascha Stegemann si je ogledal posnetek in se odločil za rumeni karton.
Slab strel Robbna z enajstih metrov
Na začetku drugega polčasa je Bayern vse moči usmeril v napad. Steffen je v 55. minuti pred vrati podrl Coretina Tolissoja. Arjen Robben je zapravil enajstmetrovko, Koen Casteels je strel odbil v vratnico.

Wagner in Lewandowski zrežirala preobrat
Na izenačenje je bilo treba počakati do 64. minute. Rezervist Thomas Müller je na desni strani podal Arjenu Robbnu, ki je prodrl v svojem slogu in z desne strani podal Sandru Wagnerju. Napadalec, ki je januarja prišel iz Hoffenheima, s petih metrov z glavo matiral belgijskega vratarja Casteelsa.

Bayern je do polnega izkupička prišel v sodnikovem podaljšku. Robben je padel v kazenskem prostoru, Gian Luca Itter ga je nespretno zaustavil z roko in sodnik je še drugič pokazal na belo točko. Lewandowski je prevzel odgovornost, Casteels se je vrgel v pravo smer, a je bil strel poljskega napadalca dovolj močen in natančen, da je žoga končala v mreži.
"Že pred tekmo sem se zavedal, da je zelo tvegano premešati ekipo. Imamo zelo širok kader, nimamo poškodovanih igralcev in vsi si želijo igrati. Vse moram zelo podrobno preračunati, saj nočem imeti nezadovoljnih igralcev," je pojasnil Heynckes.
Trener Schmidt odstopil
Dva dni po grenkem porazu je odstopil trener Wolfsburga Martin Schmidt. Švicarski strokovnjak v petmesečnem mandatu ni uspel preporoditi ekipe, dosegel je le pet zmag.

Köln in Hamburg vse bližje drugi ligi
Zelo napet bo boj za obstanek, kjer sta v zelo slabem položaju Hamburger SV in Köln. Bayer iz Leverkusna je še poglobil krizo Hamburga (1:2), ki še nikoli ni izpadel iz Bundeslige.