"Igralci obeh ekip so prikazali zelo dinamično in borbeno igro. Končni rezultat ni realen pokazatelj razmerja moči med ekipama. Izjemno sem zadovoljen, da smo v zadnjih 12 minutah tekme pokazali svoj značaj. Imeli smo dobro rotacijo igralcev. Vsi so se zelo dobro odzvali ob vstopu na igro, saj so si zelo želeli zmage. Dobra obramba s Klemnom Ferlinom na čelu je tehtnico prevesila na našo stran.

Željko Babić, trener Gorenja Velenja
Rokometaši Gorenja s sijajno končnico do zmage

Velenjčani, ki so dosegli drugo zmago v regionalni ligi, so v makedonsko prestolnico dopotovali brez Matjaža Brumna in Alema Toskića, ki jima je trener Željko Babić namenil premor, manjkal pa je tudi poškodovani Jan Grebenc.

Ne glede na to so dobro odprli tekmo in v 12. minuti povedli s 6:3, le tri minute pozneje pa povišali na 8:4. Metalurgova minuta odmora je nekoliko zaustavila njihov ritem, v 20. minuti je njihova prednost znašala zgolj zadetek (9:8). V 28. minuti so jih gostitelji ujeli in izenačili na 12:12, končnica pa je minila v znamenju Velenjčanov, ki so z goloma Roka Ovnička in Blaža Kleča na veliki odmor odšli s prednostjo dveh golov (16:14).

Ose so na začetku drugega polčasa zaostale za dva gola (16:18), po minuti odmora pa vendarle zaigrale veliko bolje in po golu vratarja Klemna Ferlina prek celotnega igrišča v 39. minuti znova povedle z 19:18. V nadaljevanju je potekal ogorčen boj za vsak košček igrišča, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Velenjčani zaigrali naravnost sijajno in povsem zasenčili goste. Med 52. in 60. minuto so naredili delni izid 6:1 in odločili tekmo sebi v prid.

V velenjski ekipi je bil najučinkovitejši Grega Potočnik s petimi goli.

Velenjska zasedba bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, 22. oktobra, ko bo gostila srbsko Vojvodino iz Novega Sada.