Romulo je popeljal Ruse v finale. Foto: EPA

11.161 gledalcev se je zbralo v beograjski areni za polfinalni obračun, ki pa so ga bolje začeli Rusi. Povedli so v 13. minuti z zadetkom Ederja Lime po podaji Danila Davidova. Srbi v prvem polčasu niso našli prave igre, v 26. minuti pa je izenačil Mladen Kocić. V 33. minuti je Sergej Abramov po lepem preigravanju poskrbel za novo vodstvo Rusov. Miloš Simić, ki je bil junak četrtfinalne zmage nad Ukrajino, se je znova izkazal v 36. minuti, ko je po podaji Marka Perića poravnal izid na 2:2.

Odločitev je padla v četrti minuti podaljška, ko je Robinho izvedel prosti strel, Romulo pa je preusmeril smer žogi za zmago Rusije. Španci so v drugem polfinalu ugnali Kazahstan s 5:3.