Ramo Rizvič je bil najboljši strelec vrste Aleša Pipana. Foto: BoBo

Do zdaj so slovenski podprvaki klonili le v ponovitvi lanskega finala v gosteh proti Heliosu, zdaj pa so nanizali sedem zmag zapored, Slatinčani pa so klonili drugič v nizu. Rogaška je imela na začetku drugega polčasa tekmo povsem pod nadzorom. Po prvem napadu je prišla do svoje najvišje prednosti na tekmi 41:31. In tu se je njihova zgodba tudi končala. Zlatorog je v naslednjih petih minutah igre naredil delni izid 20:0 in povedel za deset točk.

Varovanci trenerja Damjana Novakovića se sicer niso predali, so se borili in zmanjšali zaostanek, toda Zlatorog, ki bo v naslednjem krogu gostil, Krko, je bil dovolj razpoložen, da je odbil vse napade. Zadnjega, ko se je Rogaška dve minuti pred koncem približala na 63:62, sta odbila Jan Špan s trojko in Miloš Miljković z dvema zaporednima košema.

"Pričakovali smo težko tekmo. Fantom čestitam za zmago. Rogaška je ekipa, ki je neugodna predvsem v domači dvorani. Igra zelo agresivno, a mi smo se na to dobro pripravili in našli prave odgovore. Naši košarkarji so, predvsem v drugem polčasu, s strpnostjo in osredotočenostjo prikazali pravo igro in zasluženo zmagali," je povedal trener Zlatoroga Aleš Pipan.