Slovenski predstavniki so se v Mariboru še trikrat uvrstili med deseterico. Foto: JJZS

Na stopničkah je končala tudi Patricija Jerman, ki je v kategoriji do 55 kg osvojila tretje mesto. Na prvenstvu pod okriljem Evropske zveze ju-jitsu (JJEU) so tekmovali v borbah in DUO-prikaznih tehnikah.

Nastopilo je 180 tekmovalcev iz 21 držav.

Tudi drugi dan odprtega prvenstva Avstrije v taekwondoju je za slovenske borce, ki nastopajo v olimpijski različici WTF, minil uspešno. Zlati kolajni sta v Innsbrucku osvojila člana Nuša Rajher (do 73 kg) in Jure Pantar (do 68 kg).

Na stopničke za zmagovalce sta se drugi dan turnirja zavihtela tudi kadeta Jure Peklaj (nad 65 kg), ki je osvojil srebrno medaljo, in Maša Lemajič (do 52 kg), ki je osvojila bron.