Za Maika Zirbesa pod obročem ni bilo prave obrambe. Foto: Crvena zvezda Telekom
Sandi Čebular
Zvezda je odlično zaustavila najnevarnejše šentjurske posameznike. Foto: Crvena zvezda Telekom

Tajfun je na prvih treh tekmah pustil dober vtis in pred 4. krogom je bil celo na tretjem mestu. Šentjurčani so doma premagali Sutjesko in nadigrali Krko, v Zagrebu pa so bili blizu, ko so zgrešili met za zmago nad Cibono. Zvezda, ki je glavni favorit Lige ABA, je pričakovano še brez poraza, vlogo favorita pa so branilci naslova hitro upravičili in Tajfun je občutil moč rdeče-belih. Slovenski prvaki so v Beogradu igrali oslabljeni, saj sta manjkala prvi organizator igre Ceola Clark in Milan Sebič.

Že v uvodnih minutah so si gostitelji priigrali vodstvo, ki so ga nato povečevali iz minute v minuto. Ko so povedli z 19:13, je bila po šestih zaporednih skokih razlika prvič dvomestna in zmaga ni bila več ogrožena. Že po polovici tekme je Tajfun zaostajal velikih 33 točk, tudi v drugem polčasu pa je bilo vse v znamenju domačih košarkarjev, ki so ob koncu prednost povišali celo na gromozanskih 50 točk in odčitali Šentjurčanom pravo lekcijo. Beograjčani, ki so izgubili le šest žog, so bili boljši v vseh košarkarskih elementih. Zvezda je iz igre metala 68-odstotno.

Pod obročem gostje niso našli rešitve za izvrstnega nemškega centra Maika Zibresa, ki je dal 19 točk. Pri Tajfunu je bil s 13 točkami najboljši Tomaž Bolčina. Pred tednom dni je Tajfun debitiral v jadranski ligi, zdaj pa je odigral že štiri tekme. Za konec napornega uvodnega ritma bo v nedeljo še gostil Budućnost. Krka in Olimpija, ki sta doslej zmagali po enkrat, igrata v petek. V Novo mesto prihaja Cedevita, Cibona pa gosti zmaje.