Stephen El Shaarawy je spretno matiral Samirja Handanovića. Foto: Reuters
Matias Vecino je bil natančen z glavo v 86. minuti. Foto: Reuters
Dries Mertens je zagotovil Napoliju velike tri točke. Foto: Reuters
Douglas Costa je dosegel edini zadetek v Torinu. Foto: Reuters

Rimljani so pred 57.100 gledalci povedli po pol ure igre, ko je vratar Alisson poslal dolgo žogo na nasprotno polovico. Po desni strani je obrambi gostiteljev ušel Stephan El Shaarawy in nato spretno lobal Samirja Handanovića, ki je zapustil vrata.

Mauro Icardi je imel dve veliki priložnosti za izenačenje v drugem polčasu, a se je izkazal Alisson. Štiri minute pred koncem je izenačil Matias Vecino z glavo po natančni podaji Marcela Brozovića z desne strani. Inter je brez zmage že na šestih zaporednih prvenstvenih tekmah in je izgubil priključek z vodilnim dvojcem. Na tretje mesto se je prebil Lazio, ki je odpravil Chievo kar s 5:1.

Mertens odločil v Bergamu
V Bergamu je odločil Dries Mertens z močnim diagonalnim strelom z desno nogo s 15 metrov v 65. minuti. Jose Callejon je sijajno zaposlil Belgijca. To je bil enajsti gol Mertensa v letošnji sezoni, potem ko na devetih zaporednih srečanjih ni zadel. Josip Iličić je igral do 75. minute.

"Zmagali smo na zares zahtevnem gostovanju. Vsako sezono imamo težave v Bergamu. To so bile vredne tri točke," je bil vesel trener Neapeljčanov Maurizio Sarri.

Milan je osvojil tri točke proti Cagliariju (1:2). Franck Kessie je zrežiral preobrat z dvema zadetkoma po hitrem vodstvu gostiteljev.