Miha Zajc še naprej lovi prvi klubski gol sezone, pri čemer je na 5 tekmah sprožil 18 strelov. A namesto zadetka je dočakal šele drugo izključitev v karieri, zaradi česar bo moral izpustiti četrtkovo tekmo z Milanom. Foto: EPA
Kevin Prince Boateng
Kevin Prince Boateng si s tremi goli deli 5. mesto na lestvici strelcev Serie A, Sassuolo pa je s tretjo zmago prišel do 10. točke. Foto: EPA
Paulo Dybala in Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo (desno) se je po prvih dveh zadetkih v Serie A prejšnjo nedeljo proti Sassuolu znova vpisal med strelce ob težko priborjeni zmagi Juventusa v Frosinoneju z 0:2. Mrežo gostiteljev je iz bližine načel v 81. minuti, končni izid pa je po protinapadu postavil Federico Bernardeschi v 94. minuti. Stara dama je tretjič v zadnjih petih sezonah prvenstvo začela s petimi zaporednimi zmagami. Frosinone v tej sezoni še ni dosegel gola. Foto: EPA
Filippo Inzaghi in Eusebio di Francesco
Roma je doživela drugi poraz v letošnji sezoni, z 2:0 je izgubila pri Bologni, ki je do tega kroga osvojila le eno točko in bila brez doseženega zadetka. Trener Rimljanov Eusebio di Francesco je po tekmi takole čestital domačemu trenerju Filippu Inzaghiju. Bologna je doma premagala Romo prvič po letu 2004. Foto: EPA

Gostje iz Toskane so povedli res ekspresno - že v 18. sekundi je zatresel domačo mrežo Francesco Caputo. Hitro je že s 3. golom v prvenstvu izenačil Kevin Prince-Boateng. V nadaljevanju je prevladoval Empoli, pri katerem je bil izredno razigran Zajc, kar 6-krat je poskušal s streli, v zadnjih minutah polčasa mu je vratar Consigli preprečil gol s konicami prstov, dvakrat je bil blokiran, še enkrat je Šempetrcu speljal žogo soigralec, čeprav je bil glavni kreator Empolijeve igre v v idealnem položaju za zaključni strel.

Za sodnika izsiljeval 11-metrovko za izenačenje
V sodnikovem dodatku 1. polčasa si je Zajc prislužil prvi rumeni karton, ker je po nepotrebnem ustavljal Sensija, ko je bilo žoga že na poti iz igre. V drugem delu je še pri 1:1 Zajc meril previsoko, nato pa je Sassuolo udaril in povedel po kotu. V silni želji po izenačenju je Zajc v 71. minuti na robu kazenskega prostora sprejel žogo, ob trku z branilcem pa je padel, kar je sodnik Federico La Penna označil za simuliranje in je pokazal slovenskemu reprezentantu drugi rumeni karton za izključitev. Proti desetim možem Empolija je zmago za ohranitev Sassuola na 4. mestu na lestvici potrdil Federico Di Francesco, ki je predtem podal za prva gola zeleno-črnih.