Ricardo Alves in Leon Benko sta povzročala velike težave obrambi Triglava. Foto: www.alesfevzer.com
Igor Bišćan in Siniša Brkić
Olimpija z gladko zmago ostaja na vrhu lestvice

Trener Olimpije Igor Bišćan je prvič v letošnji sezoni računal tudi na Kronavetra, ki je zadnjič igral marca v Domžalah. Junak iz šampionske sezone 2015/16 je vstopil v 80. minuti in tudi podal iz kota za tretji zadetek.

Nogometaši Olimpije so se s Kranjčani precej časa mučili podobno kot na prvi medsebojni tekmi, ko je bilo v 4. krogu v Kranju 0:0. Triglav, ki je v Ljudskem vrtu iztržil neodločen izid (0:0), pa tokrat ni bil blizu presenečenja.

Poškodba Vombergarja
Andres Vombergar je v 19. minuti zaradi poškodbe stegenske mišice zapustil igrišče, vstopil je Leon Benko. Že v uvodu tekme sta imela lepi priložnosti Nathan Oduwa, njegov strel je vratar gostov Elvis Džafić obranil, ter Nik Kapun, ki po lepi podaji Ricarda Alvesa ni znal spremeniti v zadetek, meril je čez gol. V 29. minuti je po posredovanju kranjske obrambe Kenan Bajrić padel v kazenskem prostoru in zahteval najstrožjo kazen, ki pa je sodnik Bojan Mertik ni zapiskal.

Kranjčani so imeli le eno pravo priložnost, sredi polčasa je ušel Matej Poplatnik, a je Aljažu Ivačiču po slabem strelu niti ni bilo treba posredovati. Pred koncem prvega dela je Džafić ustavil še nevaren strel Benka.

Savić in Alves poskrbela za odločitev
V drugem polčasu so bili gostitelji precej bolj odločni. Stefan Savić je v 54. minuti potegnil v kazenski prostor z leve strani, nato pa kranjskega vratarja premagal z diagonalnim strelom z devetih metrov. Že minuto zatem je lepo priložnost za povišanje zapravil Alves, Oduwa ga je lepo zaposlil s podajo z desne strani. Kranjčani so bili v popolnoma podrejenem položaju. V 57. minuti je Alves z 20 metrov streljal z levo nogo po sredini vrat, Džafić pa ni bil zbran in žoga je končala pod prečko.

Bajrić postavil piko na i
Olimpija je nato znižala ritem. V 80. minuti je ob aplavzu domačih navijačev, s katerimi je nedavno končal nesporazume, prišel tudi Kronaveter. Dve minuti zatem je izvajal kot, žogo je najprej slabo zadel Benko, a je prišla do Bajrića, ki jo je z bližine poslal v mrežo. Triglavani so se pritoževali, da je Benka žoga zadela v roko, a gol je obveljal.

Kabha še leto dni v Ljudskem vrtu
V soboto bodo na sporedu tri tekme, Maribor, ki bo skušal čim bolj pozabiti visok poraz v Ligi prvakov proti Liverpoolu, bo gostil Ankaran.
"Zdaj smo spet pri prvenstvenih izzivih, ko želimo nadaljevati z zmagami. Kot šampioni. Sporočilo igralcem pred tekmo proti Ankaranu je: glave gor in igrati z nasmehom. Pred novimi izzivi imamo novo zvestobo vijoličastemu dresu. Marwan Kabha je podaljšal pogodbo še za eno leto in ostaja pomemben del našega projekta," je poudaril športni direktor Zlatko Zahovič.