Samir Handanović je v izjemni formi. Inter je v 12 krogih prejel le sedem zadetkov. Foto: EPA
Geoffrey Kondogbia
Geoffrey Kondogbia je zadel prvič v italijanskem prvenstvu. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić je v 10. minuti popeljal Fiorentino v vodstvo z 11-metrovke. Foto: EPA
Edin Džeko in Gervinho
Edin Džeko in Gervinho proslavljata zmago Rome s strokovnim štabom. Foto: EPA
Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma, ki bo 25. februarja dopolnil 17 let, je novi up v vratih Milana. Foto: Reuters
Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlović se je večkrat razjezil na svoje izbrance. Foto: EPA
Patrice Evra in Paul Pogba
Juventus je prvič v tej sezoni zmagal drugič zapored. Empoli je povedel z 1:0, a je stara dama na koncu slavila z 1:3. Patrice Evra (na fotografiji z rojakom Paulom Pogbajem) je v 38. minuti zadel za 1:2. Foto: EPA

Edini zadetek je v 31. minuti dosegel Geoffrey Kondogbia, ki se je z levico prvič vpisal med strelce v Serie A po prostem strelu Juta Nagatoma in podaljšani žogi Rodriga Palacia. Handanović je v drugem polčasu ubranil kar nekaj strelov, v 30. minuti pa ga je tik pred zadetkom Interja rešila tudi prečka po strelu Marca Benassija od daleč.
"Sarma" se je v 48. minuti najprej izkazal ob poskusu nekdanjega soigralca pri Udineseju Fabia Quagliarelle, nato pa je v isti akciji ustavil še strel Andree Belottija po odbiti žogi. 10 minut pred koncem je Handanović znova preprečil veselje Quagliarelli in žogo po strelu od blizu odbil v kot, v 88. minuti pa je blokiral še poskus Giuseppeja Vivesa.

Inter in Fiorentina še naprej na vrhu lestvice
Uspešne predstave še naprej niza tudi Fiorentina, ki je bila na nedeljski večerni tekmi v Genovi z 0:2 boljša od Sampdorie in se pridružila Interju na vrhu lestvice pri 27 točkah. Josip Iličić je v 10. minuti z 11-metrovke zadel za 0:1, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Ervin Zukanović, v 58. minuti pa je še sijajno podal Nikoli Kaliniću za končnih 0:2. Sampdoria je prvič v tej sezoni izgubila na domačem igrišču.

Džeko in Gervinho strelca na Olimpicu

Na rimskem derbiju je Roma z 2:0 premagala Lazio. V 10. minuti je z 11-metrovke zadel Edin Džeko, v 63. pa je končni izid po protinapadu in podaji Radje Nainggolana postavil najboljši igralec tekme Gervinho. Odločitev sodnika Paola Tagliaventa, da po prekršku Santiaga Gentilettija nad Džekom na začetku tekme pokaže na belo točko, je bila sporna, saj je kazalo, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora.
Na obeh straneh se je po enkrat stresel okvir vrat. V 26. minuti je Felipe Anderson z 20 metrov zadel prečko, na drugi strani pa v 40. minuti Nainggolan z diagonalnim strelom vratnico. Prav tako sta obe moštvi zapravili še po eno lepo priložnost. V 32. minuti je na golovi črti posredoval Antonio Rüdiger, pet minut pozneje pa je Džeko po podaji Gervinha zgrešil prazna vrata. Lazio je izgubil tretjo tekmo zapored v Serie A, kar se mu je pripetilo prvič po marcu 2013.
Kurtić sedel na klopi
Nogometaši Milana so že v soboto po zelo slabi predstavi osvojili točko proti Atalanti (0:0). V prvem polčasu 33.192 gledalcev na San Siru ni videlo zanimive predstave. V 21. minuti so gostje uspeli blokirati strel Carlosa Bacce. M'Baye Niang je v 38. minuti sprožil edini nevaren strel proti vratom, izkazal se je vratar Atalante Marco Sportiello.

V drugem polčasu je bila Atalanta, pri kateri je Jasmin Kurtić sedel na klopi, precej boljša. V 63. minuti je z glavo nevarno meril Luca Cigarini, na pravem mestu pa je bil vratar Milana Gianluigi Donnarumma. Diego Lopez je poškodovan, 38-letni Christian Abbiati pa je sedel na klopi. Dve minuti zatem je z volejem poskusil še Maximiliano Moralez, 16-letni čuvaj mreže Milana pa je žogo odbil v kot. V 69. minuti je Alberto Grassi zapretil z bližine, a Donnarumma se ni dal.

Trener Milana Siniša Mihajlović se je jezil na svoje varovance, v igro je poslal Luiza Adriana in Keisukeja Hondo, a v napadu je bil Milan razglašen. Tudi v zaključku tekme ni uspel pritisniti, v sodnikovem dodatku je Luca Antonelli meril visoko prek vrat.

12. krog:
VERONA - BOLOGNA 0:2 (0:2)
Giaccherini 6., Donsah 14.

MILAN - ATALANTA 0:0
Kurtić (Atalanta) je sedel na klopi.

Milan: Donnarumma, de Sciglio (46./Calabria), Mexes, Romagnoli, Antonelli, Kučka (64./Luiz Adriano), Montolivo, Poli, Cerci, Bacca, Niang (72./Honda).

Atalanta: Sportiello, Raimondi, Rafael Toloi, Paletta, Drame (19./Bellini), Grassi (71./Carmona), de Roon, Cigarini, Moralez, Pinilla (90./Denis), A. Gomez.

Sodnik: Piero Giacomelli

TORINO - INTER 0:1 (0:1)
Kondogbia 31.

Torino: Padelli, Gaston Silva, Glik, Moretti, Bruno Peres (78./Zappacosta), Benassi, Vives, Baselli (82./Amauri), Molinaro, Quagliarella, Belotti (63./Maxi Lopez).

Inter: Handanović, Murillo (94./Ranocchia), Miranda, Juan Jesus, D'Ambrosio, Melo, Medel, Kondogbia, Nagatomo, Palacio (76./Ljajić), Icardi (67./Perišić).

Sodnik: Massimiliano Irrati

EMPOLI - JUVENTUS 1:3 (1:2)
Maccarone 19.; Mandžukić 32., Evra 38., Dybala 84.

FROSINONE - GENOA 2:2 (2:1)
Blanchard 31., Diakite 38.; Pavoletti 6., Gakpe 75.
RK: De Maio 36./Genoa

PALERMO - CHIEVO 1:0 (0:0)
Gilardino 71.
Anđelković (Palermo) in Cesar (Chievo) sta igrala vso tekmo, Birsa (Chievo) do 75. minute, Struna (Palermo) je bil na klopi.