"Kun" Agüero je izboljšal rekord Jermaina Defoeja kar za 16 minut. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero, ki kar 497 minut ni zatresel mreže v Premier ligi, je proti Newcastlu vse nadoknadil v 20 minutah. Foto: EPA
Sergio Agüero in Manuel Pellegini
Manuel Pellegini je v 66. minuti vzel Agüera iz igre in mu namenil velik aplavz. Foto: Reuters
Graziano Pelle
Graziano Pelle je blestel na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho je s svojimi ekipami vedno blestel na domači zelenici. Letos je Chelsea izgubil proti Crystal Palaceu in Southamptonu, proti Swanseaju pa je izvlekel le točko. Foto: Reuters

"Kun" je posnemal napadalca Bayerna Roberta Lewnadowskega, ki je pred enajstimi dnevi v devetih minutah s petimi zadetki potopil Wolfsburg (5:1). City je po zaostanku z 0:1 zadel kar šestkrat v 20 minutah, kar je rekord Premier lige.

Agüero je s petimi goli na eni tekmi izenačil še dosežek Jermaina Defoeja (prejšnji rekorder - petkrat je zadel v 36 minutah), Alana Shearerja, Andyja Cola in Dimitarja Berbatova.

Mitrović zadel za vodstvo Newcastla
Pri gostiteljih sta manjkala poškodovana Vincent Kompany in Yaya Toure. Srake so povedle v 18. minuti, ko je v kazenski prostor podal Georginio Wijnaldum, Aleksandar Mitrović pa je z glavo matiral Joeja Harta. Tri minute pred odmorom je City izenačil, potem ko je po sijajni podaji Fernandinha z glavo z bližine mrežo zatresel Agüero.

Sanjski uvod Cityja v drugi polčas
V 49. minuti je Argentinec v slalomu premešal obrambo Newcastla in z roba kazenskega prostora zadel Yoana Gouffrana, žoga je spremenila smer in končala v mreži. Gostje so bili šokirani, že v naslednjem napadu je Kevin De Bruyne našel Agüera, ki je z lobom z roba kazenskega prostora povišal na 3:1. Le tri minute zatem je Jesus Navas našel De Bruyneja, ki je poslal žogo pod prečko.

Agüero je bil neustavljiv, po uri igre je na robu kazenskega prostora švignil mimo Chancela Mbembe in z desnico poslal žogo tik ob vratnici v malo mrežico. Dve minuti zatem je De Bruyne ušel po levi strani strani in podal pred vrata, kjer je Agüero z drsečim štartom zadel žogo z desnico za 6:1.

V 66. minuti je Manuel Pellegrini v igro poslal Wilfrieda Bonyja, Agüero pa je prejel stoječe ovacije s tribun Etihada, kjer se je zbralo 53.850 gledalcev.

Southampton poglobil krizo Chelseaja
Katastrofalen štart Chelseaja se nadaljuje. Aktualni prvaki so na Stamford Bridgeu povedli proti Southamptonu, potem pa znova popustili in ostali praznih rok (1:3).

Modri so začeli odlično, povedli so že v 10. minuti, ko je Willian zavrtinčil žogo prek živega zidu z več kot 25 metrov, vratar gostov Maarten Stekelenburg je bil na napačni nogi, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Dve minuti pred odmorom je po podaji Graziana Pelleja z roba kazenskega prostora z volejem izenačil Steven Davis.

Na začetku drugega polčasa so bili gostitelji popolnoma razglašeni v obrambi, dve priložnosti je zapravil Sadio Mane. V 57. minuti je Radamel Falcao prodrl v kazenski prostor, žogo je že potisnil mimo Stekelenburga, ki se ga je dotaknil, kolumbijski napadalec pa je padel kot pokošen in prejel rumeni karton zaradi simuliranja.

Mane in Pelle neustavljiva za obrambo modrih
Po uri igre je bil Mane po lepi podaji Pelleja v prazen prostor natančnejši. Slabo je posredoval John Terry. Chelsea je jalovo pritiskal, v 72. minuti pa so gostje izvedli protinapad, Mane je našel Pelleja, ki je z diagonalnim strelom z desne strani postavil končni izid.