Carli Lloyd je takole zabila svoj tretji gol na svetovnem prvenstvu. Foto: Reuters

Šlo je za obračun najboljšega napada (Nemke so na 5 tekmah dosegle 20 golov) in najboljše obrambe (Američanke so prejele en gol).

Nemke so v 58. minuti izvajale 11-metrovko, a je prva strelka turnirja Celia Šašić žogo poslala mimo vrat. Položaj je bil deset minut pozneje obrnjen, Carli Lloyd je bila pri izvajanju z bele točke natančnejša. Zmago Američank je v 84. minuti potrdila rezervistka Kelley O'Hara.

V drugem polfinalu sta v Edmontonu igrali Japonska in Anglija. Japonke, branilke naslova iz 2011, so bile boljše z 2:1. Odločilni zadetek je padel šele v sodnikovem podaljšku, v lastno mrežo pa ga je zabila Laura Bassett.