Arsenalu se je obrestoval nenehen napad na vrata Spursov. Foto: Reuters
Izenačujoči gol Tottenhama je sprožil nekaj petelinjenja med igralci obeh ekip. Foto: Reuters
Trenutek, ko je Origi odločil mestni derbi Liverpoola. Foto: Reuters

Topničarji so prikazali verjetno najboljšo predstavo, odkar je Arsena Wengerja nasledil Unai Emery. Povedli so v 10. minuti, potem ko je po igranju z roko Jana Vertonghna enajstmetrovko izkoristil Pierre Emerick Aubameyang. Preobrat je sledil v samo petih minutah.

V 30. minuti je prosti strel izvajal Christian Eriksen, žogo je ob bližnji vratnici prestregel Eric Dier in jo pospravil za hrbet Bernda Lena. Dier je zadetek burno slavil pred navijači Arsenala, kar je skoraj privedlo do pretepa med nogometaši. Čustva se še niso pomirila, že je Tottenham povedel. Po prekršku Roba Holdinga nad Sonom je sodnik pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek spremenil Harry Kane.

V drugem polčasu se je Arsenalu obrestoval popoln napad na vrata Spursov. Emery je na začetku drugega dela v igro poslal Alexandra Lacazetta in Aarona Ramseyja in prav ta je podal Aubameyangu za lep strel z roba kazenskega prostora za izenačenje na 2:2. Lacazette je bil v glavni vlogi v 74. minuti. Spet je podal Ramsey, Francoz pa je ustrelil s 17 metrov in kljub zdrsu je bil strel tako neugoden, da je bil Hugo Lloris nemočen. Končni izid je le tri minute pozneje postavil izvrstni Lucas Torreira. Vsi upi Tottenhama v morebiten preobrat so se razblinili v 85. minuti, ko je bil po prekršku nad Lacazettom izključen Vertonghen.

Arsenal je na lestvici ujel sosede iz severnega Londona pri 30 točkah, a je na četrtem mestu zaradi boljše razlike v golih. Za vodilnim Manchester Cityjem zaostajata za osem točk.

Rezervist Origi kaznoval napako Pickforda
Na derbiju Merseyside v Liverpoolu je vse kazalo, da se bo tekma končala brez golov in da bodo varovanci Jürgena Kloppa izgubili stik z Manchester Cityjem. Vse do šeste minute sodnikovega podaljška.

Trent Alexander Arnold je s sredine poslal predložek v kazenski prostor Evertona. Odbitek je prišel do Virgila van Dijka, ki je iz obupa poskušal z volejem z roba kazenskega prostora. Žoga je zletela visoko v zrak in začela padati proti vratom. Reprezentančni vratar Anglije Jordan Pickford je let žoge slabo ocenil. Namesto da bi jo pustil, da gre čez gol, je skočil in jo potisnil ob prečko. V bizarni situaciji se je žoga še enkrat odbila od prečke, na enem metru jo je pričakal rezervist Divock Origi in jo z glavo potisnil v mrežo. Stadion je eksplodiral, Klopp je od navdušenja stekel na igrišče, igralci Evertona so se prijeli za glavo. Kako se počuti šele Pickford ...