David Luiz je takole
David Luiz je takole "zgrabil" Johna Stonesa in z glavo žogo pospravil v mrežo za 2:0. Foto: Reuters
N'Golo Kante je ob izteku prvega dela popeljal Chelsea v vodstvo. Foto: Reuters
Eden Hazard je bil na Stamford Bridgeu v vlogi podajalca pri obeh zadetkih. Foto: Reuters
Pri četrtem zadetku Liverpoola je Mohamed Salah dvakrat "zavrtel" Asmirja Begovića. Foto: Reuters
Takole je z imenitnim udarcem tri točke Arsenalu zagotovil Lucas Torreira. Foto: Reuters
Ashley Young je na Old Traffordu načel mrežo Fulhama, končni izid pa je postavil Marcus Rashford. Foto: Reuters

Gostje so v dvoboju zadnjih dveh angleških prvakov klonili prvič v tej sezoni Premier lige in posledično izgubili prvo mesto na lestvici, ki ga zdaj zaseda Liverpool. Drugič v tej sezoni se je srečanje med tema dvema ekipama na Stamford Bridgeu končalo z 2:0, le da so avgusta s tem izidom v Community Shieldu bili boljši sinjemodri. Chelsea je City prvič premagal po treh zaporednih porazih na medsebojnih tekmah, enako velja za Maurizia Sarrija, ki je pred tem moral prav tolikokrat priznati premoč Pepu Guardioli.

Domača vrsta je bila odlična v obrambi, v napadu pa je izkoristila že prvo pravo priložnost. V prvem delu so bili sicer gostje bistveno podjetnejši in nekajkrat tudi zelo nevarni. Že v deveti minuti se je velika priložnost po podaji Davida Silve ponudila Raheemu Sterlingu, ki se je znašel v ugodnem položaju, a je streljal naravnost v Kepo Arrizabalago. Sterling je v 32. minuti lepo preigral Marcosa Alonsa in našel Davida Silvo, a je njegov strel blokiral Antonio Rüdiger, poskus Leroya Saneja pa zatem Cesar Azpilicueta.

V zadnji minuti prvega polčasa se je mreža vendarle zatresla, a Cityjeva. Marcos Alonso je v kazenskem prostoru spravil žogo do Edena Hazarda na levo stran. Belgijca sta dva gostujoča nogometaša zaprla, a mu je vseeno uspelo poslati povratno žogo v sredino, kjer je pritekel N'Golo Kante in jo pospravil pod prečko. V bloku je bil prepozen Sane. To je bil prvi strel gostiteljev na tekmi, gostje pa so se v zaostanku znašli šele drugič v tej sezoni Premier lige.

Zadetek je modrim dal dodatnega zagona in na začetku drugega polčasa so bili nevarnejši. Willian je s prostega strela povzročil Edersonu precej težav, a je brazilski vratar le odbil žogo. Nato so pobudo znova prevzeli varovanci Guardiole, a je bila domača obramba zanesljiva. Za novo eksplozijo na Stamford Bridgeu pa je v 78. minuti poskrbel David Luiz, ki je po podaji Hazarda iz prvega kota za Chelsea – City jih je imel do tedaj 11 – preskočil Johna Stonesa in z glavo povišal na 2:0.

Hat-trick Salaha v Bournemouthu
Liverpool, ki je torej novi vodilni, je s 4:0 slavil v Bournemouthu. V slogu bleščečih predstav iz lanske sezone je bil neustavljiv Mohamed Salah. Egiptovski napadalec je zablestel s hat-trickom. Redse je v vodstvo popeljal v 25. minuti, ko si je z Robertom Firminom izmenjal dvojno podajo. Brazilski nogometaš je streljal z razdalje, Asmir Begović je žogo odbil, a jo je za njegov hrbet nato pospravil Salah, ki je prednost povišal v tretji minuti nadaljevanja. Na sredini mu je podal Firmino, prehiter je bil za Steva Cooka, žogo pa je mimo Nathana Akeja in tik ob vratnici poslal v mrežo.

V 68. minuti so gostje povedli s 3:0, potem ko je z leve v kazenski prostor predložek poslal Andy Robertson, nespretno pa je posredoval Cook, od katerega se je žoga odbila v mrežo. Devet minut pozneje je Salah postavil končni izid. Egiptovski zvezdnik je najprej dobil duel s Cookom, nato pa dvakrat preigral Begovića – prvič si je žogo poslal nekoliko predaleč – in žogo še tretjič spravil za njegov hrbet. Salah je tako postal Liverpoolov igralec, ki je do zdaj najhitreje dosegel 40 golov v Premier ligi.

Torreira atraktivno odločil s škarjicami
Arsenal je nepremagljivost na tekmah v vseh tekmovanjih podaljšal na 21, na 15. premierligaškem obračunu zapored pa so topničarji dosegli zadetek. Z 1:0 so bili tokrat na Emiratesu boljši od Huddersfielda. Odločitev je padla sedem minut pred koncem. Gostitelji so imeli ves čas pobudo in si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Eno veliko je v prvem delu zapravil Pierre-Emerick Aubameyang, ki pa je v 83. minuti nekoliko z desne strani kazenskega prostora podal pred vrata, kjer je sam ostal Lucas Torreira in atraktivno s škarjicami zadel za nove tri točke.

Rdeči vragi po enem mesecu znova slavili v DP-ju
Manchester United je prekinil niz štirih tekem v Premier ligi brez zmage. Zadnjo so rdeči vragi v državnem prvenstvu vknjižili 3. novembra v Bournemouthu, nato pa so enkrat klonili in trikrat zapored remizirali. Na domači zelenici so zdaj s 4:1 premagali zadnjeuvrščeni Fulham (4:1). Že v prvem polčasu se je gostujoča mreža zatresla trikrat. V 13. minuti jo je načel Ashley Young, ki je lepo preigral Denisa Odoija in z leve strani prodrl v kazenski prostor, nato pa z izvrstnim udarcem žogo pospravil v zgornji kot Sergia Rica.

15 minut pozneje je akcijo za drugi gol začel Romelu Lukaku, ki je zaposlil Marcusa Rashforda, ta pa je poslal žogo z leve strani v kazenski prostor, kjer jo je s prve Juan Mata preusmeril za hrbet rojaka v londonskih vratih. Tik pred odmorom so rdeči vragi še enkrat lepo izigrali gostujočo obrambo. Mata je podal pred vrata, kjer Lukakuju, ki je po 997 minutah znova zadel na Old Traffordu, ni bilo težko zatresti mreže. V 67. minuti je Fulhamu nekaj upanja z natančno izvedeno enajstmetrovko vlil Aboubakar Kamara, a je že 47 sekund pozneje rdeči karton dobil Andre-Frank Zambo Anguissa. Končni izid je v 82. minuti postavil Rashford.