Manchester City je sicer zmagal s 3:1, a za zmago je trepetal do konca. Foto: Reuters
Pep Guardiola je dosegel 400. zmago v trenerski karieri. Foto: Reuters
Reakcija Paula Pogbaja po koncu tekme v Southamptonu. Foto: Reuters
Jose Mourinho prav tako ne more biti zadovoljen. Foto: Reuters

City je stoodstoten, ko gre za tekme na domači zelenici, na stadionu Etihad. A današnja zmaga ni bila tako lahka, kot kaže končni rezultat. Pep Guardiola je spremenil ekipo v primerjavi z zadnjo tekmo proti Lyonu, zaradi bolečin v mišicah je počival tudi prvi strelec ekipe, Sergio Aguero.

Domača ekipa je povedla že v 16. minuti, v vodstvo jih je povedel Bernardo Silva. Portugalec je bil na pravem mestu ob pravem času, prišel je do odbitka v kazenskem prostoru in zatresel mrežo. A ob izteku polčasa so se nogometaši Cityja že sprostili in sledila je akcija, ki jo je gostom uspelo spremeniti v gol za izenačenje (1:1) – po odličnem predložku Simona Francisa je Callum Wilson zadel z glavo iz težkega položaja.

Bournemouth je pretil tudi po vrnitvi na igrišče, City pa si je oddahnil v 57. minuti, ko je Raheem Sterling poskrbel za novo vodstvo – prišel je do odbitka in žogo močno poslal v zgornji levi kot.

Vztrajni gostje, ki so se želeli izogniti četrtemu zaporednemu porazu, so iskali novo priložnost za izenačenje, bili so nevarni, a domača ekipa in navijači so si dokončno oddahnili šele v 80. minuti, ko je po natančni podaji Leroya Saneja zadel Ilkay Gündogan.

Z zmago ima Manchester City pet točk naskoka pred drugouvrščenim Liverpoolom, ta jutri igra proti Evertonu.

400. zmaga trenerja Pepa
Ta zmaga je jubilejna za španskega trenerja: "Moja 400. zmaga v karieri kot menedžer? Nisem vedel tega! Čestitke, Pep! Zelo sem vesel, da smo zmagali na tak način. V prvem polčasu nismo ujeli ritma, v drugem polčasu nam je to uspelo, potek igre je spremenil Raheem Sterling, pa tudi Fabian Delph. Bili smo mnogo boljši."

Vsi goli padli v prvem polčasu
Manchester United je remiziral s Southamptonom (2:2). Ekipa z dna lestvice je na domačem stadionu vodila že z 2:0, a je rdečim vragom uspelo strniti vrste do konca prvega polčasa, na odmor sta ekipi odšli s poravnanim izidom. A več kot tega ekipa Joseja Mourinha ni zmogla.

Že v 13. minuti je Southampton zadel, Stuart Armstrong je prejel podajo v kazenskem prostoru, z natančnim diagonalnim strelom pa je matiral gostujočega vratarja. Le sedem minut pozneje je bil domači stadion spet na nogah, ko je iz prostega strela z okoli 18 metrov zadel Cedric Soares.

Po šoku so se rdeči vragi pobrali, v 33. minuti je akcijo iz protinapada dobro dirigiral Marcus Rashford, ki je pravi čas oddal žogo Romeluju Lukakuju, ki je pritekel in silovito zabil. To je prvi gol Belgijca po 15. septembru. Rashford se je znašel v vlogi podajalca tudi v 39. minuti, akcija je potekala v kazenskem prostoru – Rashford je spet pravi trenutek zaposlil soigralca, podal je Anderju Herreri, ki je zadel s peto.