Gabriel Jesus je po štirih mesecih znova zatresel mrežo v Premier ligi. Foto: Reuters
Christian Eriksen je v sodnikovem dodatku kronal veliko premoč Tottenhama. Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole so se hitro pobrali po porazu na Stamford Bridgeu z 0:2, ko so tudi izgubili vodstvo na lestvici. Zdaj so ga znova prevzeli vsaj za en dan, v nedeljo je na sporedu derbi kroga med Liverpoolom in Manchester Unitedom na Anfieldu.

Sredi prvega polčasa je Leroy Sane lepo podal v prazen prostor, na levi strani kazenskega prostora pa je Gabriel Jesus z diagonalnim strelom z levico zatresel mrežo.

V 50. minuti sta ponovila vajo. Sane je z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Brazilec z glavo s šestih metrov poslal žogo pod prečko. Dominic Calvert Lewin je vrnil Everton v igro v 65. minuti, ko je zadel z glavo po natančni podaji Lucasa Digneja. Končni izid je postavil Raheem Sterling z glavo po lepem prodoru in predložku Fernandinha.

"Igralci so se odlično odzvali po porazu proti Chelseaju prejšnji teden. Zavedal sem se, da bo to nevarna tekma. Everton ima zelo močno zasedbo. Ogledal sem si mestni derbi v Liverpoolu, ko so nesrečno izgubili v sodnikovem dodatku," je poudaril Guardiola. Gostitelji so imeli precej večjo posest (67:33 %).

Eriksen odločil v sodnikovem dodatku
Tottenham se je mučil z Burnleyjem na Wembleyju vse do 91. minute, ko je edini zadetek na srečanju dosegel Christian Eriksen. Danec je unovčil lepo podajo Harryja Kana, ki se je zagradil in lepo oddal žogo do Eriksena.