Heung MIn Son je poskrbel za vrhunec londoskega derbija, ko se je s silovitim šprintom otresel vseh Chelseajevih igralcev in zabil tretji Tottenhamov gol. Foto: Reuters
Veselje Spursov
Harry Kane je dosegel sedmi ligaški gol, s čimer je del skupine kar sedmih igralcev, ki za en zadetek zaostaja za Sergiom Aguerom, trenutno vodilnim strelcem Premier lige. Foto: Reuters

Londonski derbi je bil skorajda odločen že po četrt ure igre, ko so domači Spursi povedli z 2:0. Najprej je po prostem udarcu Christiana Eriksena z desne strani z glavo v mrežo žogo podaljšal Dele Alli v 8. minuti. Nato je v 16. minuti sledil drugi in prelomni šok za modre - Harry Kane je sprožil z več kot 20 m in na levi nogi ujel povsem nepripravljenega vratarja Kepo Arrizabalago.

Slalom Sona, častni gol Girouda
Piko na i je na začetku drugega polčasa postavil Heung-Min Son v 55. minuti, ko je pretekel celotno obrambno Chelseaja, najprej je pobegnil Jorginhu, nato v kazenskem prostoru v prazno poslal Davida Luiza, na koncu pa rutinirano matiral Baska v gostujočih vratih za prvi gol Južnokorejca v sezoni. Boleč prvi ligaški poraz Chelseaja je z glavo omilil rezervist Olivier Giroud.

City v prve pol ure, L'pool v zadnje
Vodilni Manchester City se je poigral z West Hamom in je na olimpijskem stadionu slavil s 4:0, dvakrat je zadel Leroy Sane. Meščani so trikrat zadeli v prvih 34 minutah, Sane pa je do drugega gola večera prišel v sodnikovem podaljšku. Po izidu suvereno, a na zelenici povsem drugače je do novih treh točk prišel Liverpool, ki je Watford strl šele v zadnje pol ure s tremi goli, pri čemer pa so rdeči po pozni izključitvi Jordana Hendersona končali tekmo z le 10 nogometaši.

Zmagovit začetek Ranierija pri Fulhamu
Manchester United si je privoščil nov spodrsljaj, ko je doma proti Crystal Palacu remiziral brez zadetkov. Gostujoči Londončani so sicer že osem tekem brez zmage. Veliko pozornosti je pritegnila prva tekma Claudia Ranierija na klopi Fulhama, ki je proti Southamptnu odigral pravo dramo. Svetniki so povedli, Londončani so uprizorili preobrat, gostje so še enkrat izenačili, na koncu pa je odločil drugi gol Aleksandra Mitrovića.