Harry Kane je takole izenačil z 11-metrovke. Foto: Reuters
Kevin Wimmer
Kevin Wimmer je ob koncu prvega polčasa z glavo dosegel avtogol. Foto: Reuters
Philippe Coutinho in Sadio Mane
Philippe Coutinho in Sadio Mane sta dosegla prva dva zadetka Liverpoola na Anfieldu. Foto: Reuters
Arsenal - Tottenham
Spominska slovesnost pred začetkom tekme. Foto: Reuters

Arsenal je namreč v 42. minuti povedel z avtogolom avstrijskega reprezentanta Kevina Wimmerja. Po prostem strelu Mesuta Özila je pred vrati žogo v mrežo preusmeril z glavo. V prepovedanem položaju je bilo kar nekaj domačih nogometašev, a sodnik Mark Clattenburg ni dosodil ofsajda, zato bo njegova odločitev, da gol prizna, gotovo deležna še veliko razprav. Theo Walcott je tri minute pred vodilnim zadetkom s strelom od daleč zadel vratnico.
Gostje so izenačili v 51. minuti, ko je Laurent Koscielny v kazenskem prostoru storil prekršek nad Mouso Dembelejem, z 11-metrovke pa je bil uspešen Harry Kane. V 84. minuti je bil Tottenham blizu zmagovitega zadetka, ko je žoga po prostem strelu Christiana Eriksena z leve strani preletela kazenski prostor in se brez dotika katerega izmed drugih igralcev ustavila v vratnici. Varovanci Mauricia Pochettina so v angleškem prvenstvu še naprej neporaženi in so prejeli le šest zadetkov.
V ekipo gostiteljev se je po kazni vrnil Granit Xhaka, pri gostih pa je bil po poškodbi prvič na zelenici v lanski sezoni s 25 zadetki najboljši strelec lige Kane. Na zadnjem treningu si je koleno poškodoval Dele Alli in bo moral počivati nekaj tednov.

Tottenham je v zadnjih 23 letih na 27 ligaških in pokalnih tekmah Arsenal v gosteh premagal le enkrat - novembra 2010. Topničarji pa na drugi strani še na peti tekmi zapored (štirje remiji, en poraz) v Premier ligi niso uspeli streti Spursov.

Liverpool na vrh lestvice
Na Anfieldu je Liverpool s 6:1 odpravil Watford, ki nikakor ni našel odgovora na hitre in kratke podaje domačega napada. Gostitelji so povedli v 27. minuti, ko je po predložku z leve strani z glavo zadel Sadio Mane, vodstvo je zgolj tri minute pozneje s strelom od daleč podvojil Philippe Coutinho. Do odmora so varovanci Jürgena Kloppa zadeli še enkrat, z glavo je bil v 43. minuti natančen Emre Can. V 2. polčasu se je Liverpoolova prevlada nadaljevala, rdeči so jo kronali s še dvema zadetkoma. V 57. minuti je po podaji Adama Lallane iz neposredne bližine nogo podstavil Roberto Firmino in zadel za 4:0, 'petarda' je odjeknila po uri igre, ko je po Firminovi podaji še drugič zadel Mane.

Watfordu je uspelo v 75. minuti le doseči častni zadetek, po podaji Amrabata je v polno zadel Daryl Janmaat, a do konca srečanja so rdeči mrežo zatresli še enkrat. Odlično je igral rezervist Daniel Sturridge, po lepi akciji je akcijo zaključil še drugi rezervist Georginio Wijnaldum.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport