Chelsea se je že po dobre četrt ure veselil treh zadetkov v mreži Arsenala. Foto: EPA
Kieran Gibbs
Kieran Gibbs je moral po napačni presoji sodnika predčasno pod prho. Foto: EPA
Arsene Wenger
Arsene Wenger je postavil nov mejnik, saj je tisočič sedel na Arsenalovo klop. Do zdaj so se v angleškem nogometu s takšnim dosežkom pri enem klubu lahko pohvalili le Matt Busby (Manchester United), Dario Gradi (Crewe Alexandra) in Alex Ferguson (Manchester United). Foto: EPA
Roman Abramovič
Visoki zmagi Chelseaja je zaploskal tudi lastnik kluba Roman Abramovič. Foto: EPA
Luis Suarez in Brendan Rodgers
Zadovoljstvo Luisa Suareza in Brendana Rodgersa po koncu tekme v Cardiffu. Suarez je letos v angleškem prvenstvu dosegel že 28 zadetkov in izenačil Liverpoolov rekordni dosežek Robbieja Fowlerja iz sezone 1995/96. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je proti Fulhamu dva od svojih treh zadetkov dosegel z 11-metrovke. To je bil prvi hat-trick katerega izmed nogometašev Manchester Cityja v Premier ligi po aprilu 2012. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je bil z dvema zadetkoma najzaslužnejši za zmago Manchester Uniteda pri West Hamu (0:2). V 8. minuti je zadel s prekrasnim lobom skoraj s sredine igrišča. Foto: EPA

Na Stamford Bridgeu v Londonu, kjer se je Jose Mourinho veselil svoje sploh najvišje zmage v angleškem prvenstvu, je bilo tako rekoč vsega konec že po 15 minutah. Najprej je v 5. minuti Andre Schürrle v kazenskem prostoru nekoliko na desni strani lepo našel Samuela Eto'oja, ta je prevaral Alexa Oxlada - Chamberlaina in z levico s polvisokim diagonalnim strelom sijajno meril v malo mrežico. Prvo priložnost na tekmi je imel sicer Olivier Giroud tik predtem, a je bil na pravem mestu Petr Čech.
Ni se še poleglo navdušenje domačih navijačev, že so njihovi ljubljenci iz protinapada dosegli še en zadetek. Nemanja Matić je ukradel žogo Santiju Cazorli in podal Schürrleju, Nemec je prodrl nekoliko naprej in po tleh še drugič matiral Wojciecha Szczesnyja. Že v 10. minuti je moral Eto'o zaradi poškodbe z igrišča.
Razburljivih dogodkov pa s tem še ni bilo konec. V 15. minuti je Oxlade - Chamberlain po strelu Edena Hazarda s pravo parado v slogu vratarjev pred vrati ustavil žogo z roko, čeprav bi zletela mimo mreže. Sodnik Andre Marriner ni dobro videl tega dogodka, a je po posvetu s pomočniki pravilno pokazal na 11-metrovko. Se je pa Marriner uštel pri presoji, kdo je igral z roko, in namesto Oxlada - Chamberlaina pod prho predčasno poslal Kierana Gibbsa (!). Prvi mu je poskušal dopovedati, da je on tisti, ki je storil "neumnost", a sodnik tega ni upošteval. Po tekmi se je nato opravičil Arsenalu. Z bele točke je bil uspešen Hazard.
Oscar zadel dvakrat
V 42. minuti je Chelsea znova izkoristil ogromno prostora v obrambi razglašenega Arsenala. Fernando Torres, ki je zamenjal Eto'oja, je po prodoru podal z desne strani, pred vrati pa je podstavil nogo Oscar in s treh metrov povišal na 4:0. Brazilec je v 66. minuti zadel še enkrat, ko je ustrelil z 18 metrov, žoga se je tik pred Szczesnyjem odbila, ga presenetila in končala za njegovim hrbtom.
Takoj zatem je Oscar mesto na zelenici prepustil Mohamedu Salahu. Egipčan je hitro izkoristil priložnost za igro in v 71. minuti poskrbel za novo veselje Chelseajevih navijačev. Z dolgo podajo ga je zaposlil Matić, po izigrani "ofsajdzanki" pa osamljen v kazenskem prostoru ni imel pretežkega dela za dosego gola in je postavil končni izid. Če pri tenisu ob zmagi s 6:0 rečemo, da je zmagovalec zavezal kravato svojemu tekmecu, tokrat to velja za Chelsea. Mreže mestnih tekmecev še nikoli do zdaj niso napolnili s šestimi zadetki.

Arsenal s tekmo manj zdaj zaostaja sedem točk
Nogometaši s Stamford Bridgea vodijo na lestvici, imajo 69 točk. 65 jih ima s tekmo manj Liverpool, ki je s 3:6 slavil na gostovanju pri predzadnjem Cardiffu (hat-trick je dosegel Luis Suarez), 63 pa s tremi tekmami manj Manchester City. Ta je bil tokrat s 5:0 boljši od zadnjeuvrščenega Fulhama, tri gole je prispeval Yaya Toure. Arsenal je na četrtem mestu z 62 točkami.
Pri Chelseaju, ki je prejšnjo soboto z 1:0 klonil na gostovanju pri Aston Villi, je zaradi poškodbe manjkal Ashley Cole, kaznovana sta bila Ramires in Willian. Arsenal že nekaj časa ne more računati na Aarona Ramseyja, Jacka Wilsherja, Thea Walcotta in Abouja Diabyja, je pa pravočasno okreval Tomaš Rosicky, čigar nastop je bil nekaj časa vprašljiv.
Wengerju še na 11. obračunu proti Chelseaju, ko ga je vodil Mourinho, ni uspelo zmagati! Portugalski trener na domačem stadionu "modrih" sploh še nikoli ni izgubil tekme v angleškem prvenstvu.